Blog

Blog

Po prelekcji podróżniczej w Bielsku Białej, następne w Katowicach i Cieszynie

Plakat promujący prelekcję autorstwa Pawła Gorzelaka
Tydzień temu zawitałem do Domu Kultury w Wapienicy. Nie po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni. Jak zawsze było bardzo sympatycznie.  Zabrakło krzeseł dla gości. W stosunkowo niedużej sali pomieściło się ich ponad stu. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie, a organizatorom za fantastyczną jak zwykle organizację. Opowiadałem o Indiach, Nepalu, Himalajach. Były tropiki, rafting, zabytki, lodowce i najwyższe góry na Ziemi. Po prelekcji były pytania, potem były rozmowy w małych grupkach i tak nie wiedząc kiedy minęły 3 godziny i zrobił się późny wieczór.

Muszę też wspomnieć o pewnym niezwykłym spotkaniu – z Janem i Barbarą Sznajderami z Tarnowa. Poznaliśmy się na Araracie we wrześniu 2012 roku. Później utrzymywaliśmy kontakt internetowy, a teraz zaszczycili mnie swoją obecnością na prelekcji w Bielsku Białej. Niedługo ruszają z towarzyszami w Himalaje Nepalu, planują dojście do bazy pod Everestem (5360 m) i na punkt widokowy Kala Pattar (5645 m), a po drodze chcą zdobyć 6-tysięczny Island Peak (Imja Tse). Tak się fajnie złożyło, że moja prelekcja w dużej mierze dotyczyła tego rejonu, tych miejsc i tych gór. Trzymam kciuki, by wszystko się udało! Mam nadzieję, do niedługiego zobaczenia.

Zapraszam również na kolejne moje prelekcje: 31 marca (poniedziałek) o 19:00 do Klubu Namaste w centrum Katowic – będzie o Ameryce Południowej, 3 kwietnia (czwartek) na festiwal podróżniczy Okno na Świat w Bytomiu o godzinie 19:30 (Bytomskie Centrum Kultury) – gdzie między innymi opowiem o australijskich krokodylach, azjatyckich wulkanach, lasach tropikalnych i przepysznym jedzeniu (zapraszam na cały festiwal 2-4 kwietnia). 11 kwietnia (piątek) o 17:00 jestem na prelekcji w Domu Narodowym w Cieszynie, gdzie opowiem o ostatniej 110-dniowej samotnej wyprawie do Azji i Australii.  

Na zdjęciach z Bielska i okolic (prawie wszystkie są autorstwa Pani Joli Witkowskiej):
1) Przepyszne drożdżówki z serem autorstwa przyjaciółki Natalii Wojtyły.
2-5) Prelekcja w Domu Kultury w Wapienicy.
6) Tradycyjnie promowałem swoją książkę Kamień Zagłady, do kupienia między innymi w księgarniach Matras.
7) Obok mnie Basia Sznajder i Jan Sznajder.
8) Pani Kierownik Domu Kultury w Wapienicy – Jolanta Witkowska.
9) Po prostu wiosna.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search