Blog

Blog

Druga edycja festiwalu podróżniczego Okno na Świat za nami – krótkie podsumowanie

Praca na festiwalu od wszystkich wymagała wielofunkcyjności. Czego ja nie robiłem: tragarz, osoba sprzątająca, układająca, drogowskaz, oprowadzacz po Baszcie, prelegent, gość od robienia zdjęć i nagrywania filmów, chwilami konferansjer i sierotka Marysia-maszyna losująca (na powyższym zdjęciu, wraz z Przemkiem i Sebastianem), oraz inne. Pozostali organizatorzy nie mieli łatwiej.   

Festiwal się skończył. Wszystko się udało. Jednakże organizatorzy nie mają co liczyć na odpoczynek. Podsumowania, debaty co było dobre, co można było zrobić lepiej, wnioski na przyszłość. Informacje prasowe, relacje dla sponsorów i wiele innych. To zajmie jeszcze trochę czasu. A zaraz potem trzeba będzie się zabrać za organizowanie III edycji festiwalu podróżniczego Okno na Świat. Plany są bogate. Pracy mnóstwo.

Bytomski festiwal to świetny przykład, jak można zrobić fajną imprezę, o znacznym rozmachu, jedynie dzięki grupie pasjonatów i przychylności miejskich instytucji. Sponsorzy widząc nasze zaangażowanie, również chętnie nas wsparli. Dziękujemy.

Kilka faktów:

Prelegenci festiwalu: Małgorzata Łozicka, Katarzyna Piechowicz, Mieczysław Bieniek, Agnieszka Tenerowicz - Waga i Łukasz Waga, Krzysztof Mrozowski, Anna i Marcin Nowakowie, Grzegorz Gawlik, Elżbieta Białosowska i Paweł Brodziak, Niniwa Team w składzie: Ojciec Tomasz Maniura, Michał Piec, Szymon Zieliński, a także Oktawia Kromer.

Prelekcje podróżnicze wzbogacone były degustacją herbaty, a także występami artystycznymi. Na scenie pojawili się:  Klaudia Rżysko wraz z Domix-em, Niyaf Bellydance, Katarzyna Szołtysik z taneczną Zumbą, Studenckie Koło Naukowe „Sojuz” z rosyjskim repertuarem, a także tancerze z Saathi Dance & Events. W galerii „Baszta” można było zobaczyć wystawę fotografii podróżniczej Grzegorza Gawlika „Podróże Z i Pod Prąd” (dostępna do 30-go kwietnia).

Podczas festiwalu uczestnicy wygrali wiele atrakcyjnych nagród a prelegenci otrzymali upominki. Fundatorami byli: Jack Wolfskin, Axis, Pajak, Lotaro, Hi Moutain, Bezdroża, Zysk i S-ka, Galaktyka, SQN, Lambook, Matras, herbaciarnia „Herbata”, Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Patroni medialni: TVP Katowice, Sfera TV,  Poznaj Świat, Życie Bytomskie, Radio eM, Radio Piekary, Interia 360°, Travelbit.pl, Imprezy-dla-podroznikow.pl, Stolarzowice Info, Rynek 7, B*Anita, Trampki Travel, Klub Szalonego Podróżnika, PilociWycieczek.pl, Silesia Fun, Fozik.pl, GrzegorzGawlik.pl, kirzenska.wordpress.com.

Ponadto o festiwalu Informowali między innymi: Magazyn Turystyki Górskiej NPM, Onet Podróże, Event portal, National Geographic Traveler, Radio Katowice, Antyradio, Ultramaryna, Nasze Miasto.

Pozostali partnerzy festiwalu: Expres Okna, PTTK, Śląska Organizacja Turystyczna, MCiT Piekary Śląskie, Namaste, Katarzyna Szołtysik, Saathi Dance & Events, Studenckie Koło Naukowe Sojuz, Niyaf Bellydance, Klaudia Rżysko i Domix, Wspólnota Burego Misia, Hospoda, Bytomskie Stowarzyszenie Rowerowe, Biuro Promocji Bytomia.

Organizatorzy festiwalu: Stowarzyszenie „Okno na Świat” oraz Bytomskie Centrum Kultury (BECEK).

Impreza była objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Autorami powyższych i poniższych zdjęć są: Kasia Irzeńska, Wiktora Pilarz, Kasia Kaczmarek, Joachim Makowski, Przemek Siemieniec, Grzegorz Gawlik:

1) Sponsorzy, patroni i wszyscy Ci, którzy wsparli nasz festiwal.
2) Na pierwszy trzech zdjęciach ja i Przemek Siemieniec jesteśmy w towarzystwie Mieczysława Bieńka „HAJERA”, NIYAF BELLYDANCE i Kasi Piechowicz. Na czwartym jestem w towarzystwie Oktawii Kromer i Kasi Irzeńskiej.
3) Na górze od lewej: Przemek Siemieniec, Grzegorz Gawlik, Kasia Irzeńska, Michał Tobor, Gosia Łozicka, Łukasz Waga, Sebastian Klamt i Wiktoria Pilarz (to nie jest pełna lista organizatorów). Na kolejnym zdjęciu jest Adam Korzonek, ratownik górniczy z Żor, którego poznałem na Kaukazie w Gruzji w 2012 roku, w roku 2014 wybiera się na pamirski Pik Lenina 7134m, tak samo zresztą jak Hajer, a na którym dane było mi stanąć w 2011 roku. Trzymam za Was kciuki koledzy! Na dolnych zdjęciach między innymi Kasia Szołtysik (zumba) i Niyaf Bellydance.
4) Od lewej: Sebastian, Wiktoria, Gregor, Kasia, Magda Fiec, Przemek, kuca Michał, na kolejnych zdjęciach Gregor na scenie i na wystawie swoich zdjęć w galerii Baszta. Następnie Łukasz Waga i Aga Tenerowicz – Waga w towarzystwie festiwalowych gości (po lewej stronie Pani Profesor Ewa Wielgo, która miała mnie przyjemność (albo i nie :) ) uczyć w szkole podstawowej). Poza tym zbieraliśmy fundusze dla Burych Misiów, a na ostatnim mini-zdjęciu widzowie przed plakatem festiwalowym i wejściem na salę (pojemność ok. 500 osób).
5) Na górze Przemek w towarzystwie zespołu Saathi Dance, loga organizatorów, pudełko, do którego wrzucało się karteczki służące do losowania nagród. Sebastian Klamt podczas całego festiwalu zachwycał elegancją, a dziewczyny: Kasia i Wiktoria z radością pozowały z przedstawicielami NINIWY, w składzie: ojciec Tomasz Maniura, Michał Piec, Szymon Zieliński.
6) Rollup`y i loga sponsorów, fragment prezentacji Niniwa Team, puszka na zbiórkę funduszy dla Burych Misiów, wewnątrz galerii „Baszta”.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search