Blog

Blog

Grzegorz Gawlik - Absolwentem z Pasją Uniwersytetu Śląskiego - relacja z uroczystości

Absolwent z Pasją Uniwersytetu Śląskiego – Grzegorz Gawlik, fot: Biuro Prasowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nagrody i wyróżnienia cieszą, ale jeszcze większą radość sprawia świadomość, że tyle osób - przyjaciół, znajomych i nieznajomych - uznało, iż warto oddać na mnie głos. To dla mnie największa nagroda, za którą serdecznie dziękuję.

Widząc to zaangażowanie oraz zainteresowanie, należą się Wam wszystkim informacje jak wyglądała uroczystość kończąca plebiscyt „Absolwent z Pasją”, zorganizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

W dniu 9 grudnia 2014r. w auli Rektoratu zebrali się gospodarze, czyli rektorzy, dziekani, profesorowie, z Jego Magnificencją Rektorem Uniwersytetu Śląskiego, profesorem Wiesławem Banysiem na czele.  Obecny był mój promotor i dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. Czesław Martysz. Przybyli wysocy rangą przedstawiciele śląskich samorządów. Mój Bytom reprezentowała Pani Wiceprezydent Aneta Latacz. Obecni byli sympatycy Uniwersytetu Śląskiego, osoby zasłużone dla jego rozwoju oraz przedstawiciele mediów. Część artystyczną zapewnił Zespół Regionalny „Magurzanie” a uroczystość prowadziła Pani Agnieszka Strzemińska z Polskiego Radia.  

Nie zmienia to faktu, że bohaterami wieczoru byli najlepsi absolwenci roku akademickiego 2013/2014, którzy otrzymali dyplomy i upominki. Znany dziennikarz Pan Jacek Filus, absolwent honorowy i szef anteny polskiego Radia Katowice, który otrzymał grafikę prof. Eugeniusza Delekty. Jak również dziesiątka laureatów plebiscytu „Absolwent z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego. Wręczenie upominków oraz listów gratulacyjnych tej ostatniej wyróżnionej grupie zakończyło uroczystość. Każdy z jej przedstawicieli ukończył największą śląską uczelnię i wyróżnia się dokonaniami w działalności zawodowej i pozazawodowej. W wyniku internetowego głosowania prowadzonego przez pierwsze siedem dni grudnia na stronie katowickiej Gazety Wyborczej trzecie miejsce zajęła Pani Mariola Paruzel-Czachura (laureatka lipca, 250 głosów), drugie miejsce zajął Pan Tomasz Ferens (laureat sierpnia, 494 głosy). Mnie, czyli Grzegorzowi Gawlikowi, dzięki Wam przypadło pierwsze miejsce (643 głosy, laureat lutego). W nagrodę otrzymałem listy gratulacyjne od: Rektora Pana Wiesława Banysia, Prezydenta Bytomia Pana Damiana Bartyli i Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Pana Tadeusza Donocika, statuetkę z kryształu oraz grafikę prof. Eugeniusza Delekty.

Po części oficjalnej, nastąpiła luźniejsza część towarzyska.

Informacje o każdym laureacie plebiscytu „Absolwent z Pasją” można przeczytać: TUTAJ.

Zdjęcia z uroczystości wręczenia nagród można znaleźć: TUTAJA informację prasową: TUTAJ.

Dziękuję raz jeszcze!

Z podróżniczym pozdrowieniem.

Grzegorz Gawlik

  • Na zdjęciach (autorem pierwszych siedmiu jest Biuro Prasowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach):
  • 1) wszyscy laureaci z Rektorem,
  • 2) Rektor, prof. Wiesław Banyś,
  • 3) Dziennikarz - Jacek Filus,
  • 4) Prezes RIG w Katowicach - Tadeusz Donocik
  • 5) nagrodzeni absolwenci,
  • 6) Grzegorz Gawlik, „Absolwent z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego ze statuetką,
  • 7-9) statuetka za zajęcie pierwszego miejsca w plebiscycie Absolwent z Pasją, na przedostatnim zdjęciu widać fragment grafiki prof. Eugeniusza Delekty, a na ostatnim zdjęciu w tle list gratulacyjny od Prezydenta Bytomia.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search