NAJBLIŻSZE PRELEKCJE PODRÓŻNICZE i INNE WYDARZENIA:

W CZERWCOWYM numerze NPM – Magazyn Turystyki Górskiej 4-stronnicowy wywiad ze mną (str. 70-73). Kuba Terakowski wycisnął ze mnie dużo informacji. Szczerych, bolesnych, kontrowersyjnych. Biegnijcie do kiosków :)

 a2b2

red bull box 225x150

pzu bezpieczny 225x140

spokey.jpg 225PX

LOGO

Podziel się

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

ABU ZABI (Abu Dabi) - Yas wyspa z Ferrari World i torem Formuły 1

Ferrari World w Abu Zabi na wyspie Yas. Ferrari World w Abu Zabi na wyspie Yas.
Wyspa Yas ma pełnić w Abu Zabi rolę najważniejszej atrakcji turystycznej miasta. W jednym miejscu skondensowano liczne atrakcje turystyczne. Trwają kolejne budowy. Z centrum do pokonania jest 30 kilometrów, co samochodem zajmie około 30 minut a autobusem blisko godzinę. Wyspa Yas, położona jest dosyć blisko Abu Zabi International Airport, które zbliża się do 30mln pasażerów rocznie oraz miliona ton cargo.

Na miejscu, choć dużo rzeczy jest w budowie, kilka już działa. Tor Formuły 1 - Yas Marina Circuit (pierwsze grand prix odbyło się w 2009r.), park atrakcji Ferrari World z rollercoasterem rozpędzającym się do 240 km/h. Obok zaś Yas Waterworld (wodne centrum rozrywki) i duże centrum handlowe (Yas Mall). Jest tutaj również marina, hotele, apartamentowce. Śmiało można spędzić na wyspie cały dzień. Jak prawie wszystko w Emiratach, turystyczno-rozrywkowa wyspa Yas jest to młody projekt, rozpoczęty w 2007 roku. 

Na wyspie znajdziemy ponadto pole golfowe i arenę widowiskową (Du Arena). W przyszłości mają powstać kolejne parki rozrywki.

Trzeba przyznać, że Arabowie potrafią stworzyć na pustyni atrakcje turystyczne, które stają się znane na całym świecie, ściągają miliony turystów. Jak widać, nie trzeba zabytków ani wielkiej historii, by stać się turystyczną mekką świata.

Na zdjęciach: różne odsłony wyspy Yas, z torem Formuły 1 (Yas Marina Circuit), z Yas Mall, z Ferrari World.

nationalgeographic box

red bull 225x150

TOKFM box

iexpert 225X150px

stopka plecak

LogoStopka

stopka plecak

Strona używa informacji zapisanych za pomocą… plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczą…ce cookies. Więcej informacji można znaleźć‡ w naszej Polityce prywatności.