a2b2

red bull box 225x150

pzu bezpieczny 225x140

spokey.jpg 225PX

LOGO

Podziel się

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

Najlepsze ubezpieczenie PZU BEZPIECZNY POWRÓT - góry, narty, rower, biegi i wiele innych

Od kilku lat funkcjonuje na polskim rynku ubezpieczenie - BEZPIECZNY POWRÓT- które powstało z inicjatywy środowiska górskiego we współpracy z PZU, iExpert.pl i PZA. Od tamtego czasu znacznie rozszerzono liczbę aktywności, a samo ubezpieczenie stopniowo się rozwija, dopasowując się do potrzeb osób ubezpieczonych.

Cofnijmy się jednak do czasów z przed kilku lat. Polskie ubezpieczenia obejmujące sporty i podróże wysokiego ryzyka, w tym kwalifikowane sporty górskie, były horrendalnie drogie. Dlatego środowisko górskie ratowało się wstępowaniem do zagranicznych towarzystw górskich jak Alpenverein w Austrii czy DAV w Niemczech. Oprócz członkowstwa dostawało się całoroczne ubezpieczenie górskie, a to wszystko w dobrej cenie. Lecz nie brakowało problemów z likwidacją szkód, też językowych, choćby w momencie zgłoszenia szkody.

Nie ma się też co oszukiwać, że prawie wszyscy zostawali członkami tylko dla ubezpieczenia, a nie ze względu na członkowstwo albo zniżki w alpejskich schroniskach. Gdy ubezpieczenie wygasło, a przedłużenie było niepotrzebne, mało kto zawracał sobie głowę dalszym członkowstwem i opłacaniem składek. Do czego członek był zobowiązany, a brak płatności to ryzyko windykacji. Dopiero formalne zakończenie członkowstwa zwalniało z obowiązku uiszczenia składki.

A przecież polskie środowisko górskie jest potężne i wszyscy narzekaliśmy, czemu w Polsce nie ma dobrego górskiego ubezpieczenia za rozsądne pieniądze. Tak zrodziło się ubezpieczenie BEZPIECZNY POWRÓT we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu. Ono nie wymaga żadnego członkowstwa, żaden komornik nikogo nie będzie ścigał po wygaśnięciu obowiązywania ubezpieczenia. Zaś, członkowie klubów zrzeszonych w PZA, uzyskali 15% rabatu.

Gdy tylko się pojawiło, przeniosłem się z ubezpieczenia oferowanego przez Alpenverein na Bezpieczny Powrót. Co roku przedłużam je na kolejne dwanaście miesięcy, wiedząc że w razie potrzeby mogę liczyć na pomoc.

pzu bezpieczny 225x140

Ubezpieczenie obejmuje ponad 40 różnych aktywności w ramach rekreacyjnego uprawiania sportu, sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, oraz wyczynowego uprawiania sportu, między innymi:

turystyka górska, ferraty i trekking, rekreacja - czy to Tatry Słowackie, trekking w Himalajach, spacer po Alpach albo wejście na Kilimandżaro.

alpiniści, wspinacze i grotołazi(wspinaczka jaskiniowa)  - wyjazdy indywidualne i grupowe, prywatne i zorganizowane przez kluby sportowe, w skały i w góry wysokie, wysokości do 6000m, a po rozszerzeniu nawet do 7600m n.p.m.

globtroterzy i podróżnicy - zagraniczna turystyka, i ta amatorska i ta bardziej kwalifikowana - ubezpieczenie obejmuje cały świat poza Arktyką i Grenlandią oraz Antarktydą.

narty, snowboard, w tym także poza trasami (freeride, skialpinizm, akrobacje)

rowerzyści - w tym kolarstwo górskie, downhill

biegi górskie, przełajowe i ultramaratony

kajakarstwo, canyoning, rafting

Ubezpieczenie obejmuje dowolną liczbę wyjazdów trwających do 8-tygodni każdy, a po rozszerzeniu nawet do 16-tygodni, i działa już w momencie rozpoczęcia podróży. Czyli od wyjścia do wejścia z domu na terytorium Polski. A zatem, choć przewidziane jest na zagraniczne wyjazdy, to działa już w momencie rozpoczęcia / zakończenia podróży w Polsce. Bo warunkiem jest Polska jako miejsce zamieszkania.

Ubezpieczenie można rozszerzyć na różne sposoby. Oprócz już wspomnianych, rozszerzenie może objąć koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, o ryzyka wynikającego z aktów terroryzmudziałań wojennych lub stanu wyjątkowego. O Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), można rozszerzyć na rodzinę (do 5 osób), a także ubezpieczyć osobę niepełnoletnią (pakiet młodzieżowy). Wreszcie, możemy decydować co chcemy ubezpieczyć i na jaką wysokość. A to nie wszystko.

PZU to polska wiodąca firma ubezpieczeniowa, obsługa jest w języku polskim, tak samo wszelkie przepisy ubezpieczeniowe. Składkę można zapłacić jednorazowo lub w ratach.

Co bardzo ważne, ubezpieczenie obejmuje też akcję ratunkową z użyciem helikoptera, w tym poszukiwanie i ewakuację w sytuacji gdy samodzielnie tego nie można zrobić, także ze względu na gwałtowne i niespodziewane pogorszenie pogody, nagłą awarię niezbędnego sprzętu oraz na nagłe zachorowanie współuczestnika wyprawy, kiedy ubezpieczony nie może bezpiecznie powrócić do bazy lub znalazł się w warunkach uniemożliwiających mu samodzielne dotarcie na pierwotnie przewidzianą trasę lub miejsce docelowe wyprawy.

Podstawowy pakiet zapewnia ochronę w zakresie akcji ratunkowej, kosztów leczenia, kosztów transportu do kraju, odpowiedzialności cywilnej, pomocy prawnej, ubezpieczenia bagażu.

Jak działa ubezpieczenie? W razie wypadku należy skontaktować się z Centrum Pomocy PZU pod numerem +48 505 15 95 lub +48 22 566 55 44 (24h na dobę). Centrum w możliwe krótkim czasie organizuje wszelką niezbędną pomoc. Zalety ubezpieczenia:

 •         sprawdzony polski ubezpieczyciel – PZU SA

•          atrakcyjna cena w wariancie podstawowym i rozszerzonym

•          pakiety partnerskie i rodzinne

•          obsługa polisowa i szkodowa po polsku

•          ubezpieczenie jest rekomendowane przez PZA, GOPR, wspinaczy i  podróżników

•          możliwość zakupu polisy online: OBLICZ SKŁADKĘ

O ubezpieczeniu Bezpieczny Powrót czytaj też: TUTAJ.

Szczegółowe regulacje dotyczące ubezpieczenia BEZPIECZNY POWRÓT znajdują się w dokumentach: Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Klauzule dodatkowe. Załączniku nr 1_PZA. Tabela Uszczerbków na zdrowiu. 

Pobierz załącznik:

nationalgeographic box

red bull 225x150

TOKFM box

iexpert 225X150px

stopka plecak

LogoStopka

stopka plecak

Strona używa informacji zapisanych za pomocą… plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczą…ce cookies. Więcej informacji można znaleźć‡ w naszej Polityce prywatności.