Blog

Blog

Grzegorz Gawlik - magazyn WYPRAWY 4x4, promocja województwa śląskiego, prelekcje podróżnicze

Niedawno ukazało się specjalne wydanie Magazynu WYPRAWY 4x4, poświęcone Toyocie Hilux. A w nim relacje z sześciu kontynentów jak Hilux radzi sobie w terenie, oraz historia modelu. Mnie przypadła Ameryka Południowa. Nie ulega wątpliwości, że ta świetna terenówka posiada już status legendy. Jeździłem nią wielokrotnie na różnych kontynentach i nigdy mnie nie zawiodła. Wszędzie gdzie jestem słyszę, że na poważny off road muszę koniecznie wziąć Toyotę Hilux. Niejednokrotnie sukces wyprawy zależy od niezawodności transportu, dlatego nieraz jeszcze wsiądę za kierownicę Hiluxa.
Napięty grafik i nieprzyzwoicie krótko trwająca doba nie pozwalają na częste wpisy o moich bieżących poczynaniach, ponieważ teksty turystyczno-podróżnicze mają pierwszeństwo. Nie mniej, cały czas dużo sie dzieje. Tylko w ostatnich tygodniach opowiadałem o podróżach w Beskidach, Sudetach, Gdańsku, Gdyni, Katowicach czy w Bielsku Białej, a niedługo będę w Wielkopolsce. Moje zdjęcia można było oglądać w Katowicach, Bytomiu, a obecnie niewielką próbkę w Muzeum Ognia w Żorach. Oprócz różnych działań medialnych, z satysfakcją wziąłem udział w kampanii promującej województwo śląskie, zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski.
W międzyczasie udało mi się wpaść na Bałkany - nadejdzie dzień, że o tym napiszę :). A do końca roku czekają mnie jeszcze wizyty w Afryce i w Azji. Sporo różnych rzeczy jest w przygotowaniu. Jak się tak zastanowić, to od kilkunastu lat nie miałem dnia wolnego, w którym bym nic nie robił. I dobrze mi z tym, bo nic mnie tak nie męczy, jak odpoczywanie. 

Dziękuję Bartkowi i Gosi za wykonanie części poniższych zdjęć.


Znajdź mnie

Reklama

Absolwent XXI wieku

Image

Subskrybuj Mój Newsletter

Informacje o aktualnych wyprawach i wydarzeniach

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Search