a2b2

instargam res

red bull box 225x150

pzu bezpieczny 225x140

spokey.jpg 225PX

LOGO

Podziel się

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS Feed

OSTATNIE WYDARZENIA – wulkany w mediach, prelekcja w Gliwicach, zakamarki Warszawy

Grzegorz Gawlik w studiu Trójki Polskiego Radia. Grzegorz Gawlik w studiu Trójki Polskiego Radia.

O wulkanach i nie tylko w mediach.

Tak się złożyło, że ledwo wróciłem z wulkanów, zaczęły wybuchać na większą skalę, w tym jeden z przeze mnie dopiero co odwiedzonych – gwatemalski Fuego. Dlatego gościłem w Wiadomościach TVP1 i TVP.INFO oraz w Wydarzeniach POLSATU. Były też materiały dla TVN24 i TVN24 Biznes i Świat. Mimo że wulkany są fascynujące na co dzień, media interesują się nimi zwykle gdy dzieje się coś groźnego. Ponadto, o wulkanach przygotowałem materiał dla TVP Katowice, a Magazyn NPM – Nad Poziom Morza zrobił ze mną duży wywiad o niebezpiecznej pasji zdobywania wulkanów (czerwcowe wydanie). Nie zabrakło radiowych opowieści na antenie TRÓJKI POLSKIEGO RADIA, o Kostaryce i Kazbeku.

Wszechstronność podróżnicza, działalność w branży turystycznej i prawniczej, skutkowały że oprócz wulkanów, część moich rozmów dotyczyła gór wysokich, pozyskiwania energii z zasobów naturalnych czy zmian przepisów prawnych w przedmiocie turystyki.

Z innych medialnych ciekawostek wspomnę artykuł o Projekcie 100 Wulkanów dla TTG Wiadomości Gospodarcze - Magazyn Samorządu Gospodarczego wydawanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą.

Geologią i kolekcjonowaniem minerałów interesuję się od lat najmłodszych, w związku z tym dla Expressu Ilustrowanego – Gazety Targowej napisałem artykuł o skamieniałym lesie Gingko – na potrzeby 52. Wystawy i Giełdy Minerałów i Wyrobów Jubilerskich w Łodzi, która odbyła się w Hali Expo.

Niektóre materiały filmowe z ostatniej wyprawy trafiły ponadto do jednej z telewizyjnych firm producenckich w Wielkiej Brytanii.

Prelekcja podróżnicza w Gliwicach

Między wyjazdami odwiedziłem Miejską Bibliotekę w Gliwicach opowiadając o 13 latach PROJEKTU 100 WULKANÓW, w tym o niewiele wcześniej zakończonej wyprawie na wulkany Ameryki Centralnej. Będąc na południu Polski, przy okazji odwiedziłem bliskie mi Podbeskidzie.

Warszawski Spacer.

Gdy mam wolną chwilę eksploruję Warszawę, różne jej zakamarki. Tym razem padło na Port Czerniakowski, Wisłę pomiędzy Grubą Kaśką a Mostem Łazienkowskim. Jak również na tereny zielone na Solcu i Muzeum Narodowe przy Alejach Jerozolimskich.

Na zdjęciach: na początku te związane z mediami i z prelekcją w Gliwicach. Później rzeka Soła na Podbeskidziu z ogniskiem i pysznymi ciastami (brownie, jogurtowe, tiramisu, beza z bitą śmietaną i truskawką). W końcu Warszawa z Portem Czerniakowskim, Wisłą, Grubą Kaśką (ujęcie wody) i Muzeum Wojska Polskiego. Na końcu Plac Trzech Krzyży, Sejm i „Okrąglak” w budowie.

nationalgeographic box

red bull 225x150

TOKFM box

iexpert 225X150px

stopka plecak

LogoStopka

stopka plecak

Strona używa informacji zapisanych za pomocą… plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczą…ce cookies. Więcej informacji można znaleźć‡ w naszej Polityce prywatności.