Blog

Blog

DUBAJ - ośrodek narciarski w Mall of the Emirates i ekskluzywne centrum handlowe Madinat Jumeirah

Ośrodek narciarski w Dubaju - SKI DUBAI.

Za tymi anglojęzycznymi i arabskimi nazwami kryją się: ogromne centrum handlowe - Emirates z ośrodkiem narciarskim pod dachem (Ski Dubai) oraz luksusowy ośrodek wypoczynkowy połączony z centrum handlowym utrzymanym w stylu souku (suku).

Mall of the Emirates

Po Dubai Mall, jest to najchętniej odwiedzany obiekt handlowo-rozrywkowy w Dubaju. Potężne centrum, z setkami sklepów, restauracji, kompleks kinowy, sala widowiskowa, centrum rozrywkowe z klasycznymi atrakcjami jak kręgielnia czy bilard oraz z najnowszymi grami video oraz symulatorami. Luksusowe hotele również są. Można spędzić tam tydzień, w ogóle nie wychodząc z klimatyzowanych budynków. Chyba, że ktoś będzie chciał pograć na pobliskim polu golfowym, wtedy nie obejdzie się bez wyjścia na zewnątrz. Lecz nie z tego słynie centrum handlowe Emirates.

Ski Dubai

Jego wizytówką jest ośrodek narciarski ze snow parkiem (Ski Dubai), w którym tor saneczkowy, jaskinia czy ściana wspinaczkowa oraz pingwiny. Wysokość budowli, w której kryje się stok narciarski wynosi 85 metrów, długość tras 400m o różnym stopniu nachylenia, jest kolejka krzesełkowa. W dzień utrzymywana jest temperatura ok. minus 1 stopnia Celsjusza, w nocy minus 6 stopni, co pozwala na produkowanie śniegu. A to wszystko na pustyni, w jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. Ośrodek uchodzi za największy na świecie tego typu obiekt pod dachem. Jednorazowo może korzystać z niego 1500 osób.

Miałem ochotę pojeździć na nartach, lecz tłumy ludzi i gigantyczne kolejki wybiły mi to z głowy. Cały sprzęt, łącznie z kombinezonami, można wypożyczyć na miejscu. Wynająć instruktora również.

Centrum Emirates ze Ski Dubai położone jest obok linii czerwonej metra, około 3km od słynnego nadmorskiego hotelu Burj Al Arab Jumeirah i 14km od Burdż Chalifa.

Madinat Jumeirah

Jego najważniejszym elementem jest luksusowy ośrodek wypoczynkowy, ale nie brakuje tutaj eleganckich sklepów i ekskluzywnych restauracji. Wokół - kanały, palmy, deptaki, prywatna plaża i sąsiedztwo hotelu Burj Al Arab. Architekturę utrzymano w stylu krajów arabskich. Część handlowa nawiązuje do lokalnych targowisk z wąskimi uliczkami (suków).

Zgodnie z dubajską tradycją, obok takich obiektów musi być pokaźny rozrywkowy obiekt. W tym miejscu rolę tą pełni Wild Wadi Water Park. Są tu efektowne zjeżdżalnie, baseny. Sztuczna fala, maszyny do surfowania.

Na zdjęciach wspomniane obiekty.


Znajdź mnie

Reklama

Absolwent XXI wieku

Image

Subskrybuj Mój Newsletter

Informacje o aktualnych wyprawach i wydarzeniach

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Search