O mnie

Image

Grzegorz Gawlik

PODRÓŻNIK, ZDOBYWCA WULKANÓW, ALPINISTA, DZIENNIKARZ, FOTOGRAF, ORGANIZATOR WYPRAW i WYJAZDÓW 

ponad 90 państw, 6 kontynentów, kilkaset podróży
PROJEKT 100 WULKANÓW – JEDYNY TAKI NA ŚWIECIE. Eksploracyjny i naukowy. Aktualne liczby projektu: 59 wulkanów: aktywnych (42), uśpionych i wygasłych (część kilkukrotnie), oraz 134 inne miejsca wulkaniczne (często kilkukrotnie), m.in. mniej istotne wulkany, wulkaniczne: pustynie, jaskinie, formacje skalne, pola geotermalne i gejzery, pola lawowe. Realizowany na całym świecie od 2006 roku. Łącznie kilkusetkrotne odwiedzenie miejsc wulkanicznych.

PROJEKT 100 WULKANÓW ma na celu eksplorację 100 pieczołowicie wyselekcjonowanych, z których przynajmniej połowa musi być aktywna. Gdybym zdobywał jeden wulkan rocznie, potrzebowałbym 100 lat.

SUKCESY PROJEKTU. Na niektórych wulkanach Grzegorz Gawlik pierwszym człowiekiem w historii lub pierwszym Polakiem. Często pozyskane unikalne materiały na skalę światową. Ustalenie najwyższego aktywnego wulkanu na świecie. Odnalezienie i pomiary nowych najwyżej położonych jezior na świecie. Czy badania najwyżej położonego na świecie pola geotermalnego – 6500m pod Ojos del Salado. Zdobycie i eksploracja najgroźniejszych wulkanów świata i najwyższych wulkanów świata. Sporo osiągnieć wyczynowych i sportowych, jak dziewięć szczytów o wysokościach 6580 – 5962 m w Andach w miesiąc (solo). Więcej informacji i aktualne TABELE projektu znajdują się: PROJEKT 100 WULKANÓW.

60 zdobytych szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Alpach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim, w Kordylierach, w Tanzanii, Gwatemali i na Borneo, setki niższych szczytów.
eksploracja na całym świecie: pustyń i solnisk, lasów tropikalnych, lodowców i terenów polarnych, mórz i oceanów, raf koralowych, rzek i wodospadów, jaskiń, kanionów, największych miast świata, kopalń, niezwykłych obiektów przemysłowych, obserwacja zwierząt, poszukiwanie minerałów, etc.

● współpraca z licznymi przedstawicielami świata mediów, m.in. z telewizją TVN24, TVN24BiŚ, Polsat News, TVN, TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Katowice (wywiady, rozmowy na żywo, komentarze); portalami, np.: Interia.pl, Onet.pl, WP.pl, National-geographic.pl, Natemat.pl, RedBull Adventure; z rozgłośniami radiowymi, np. Trójka, Czwórka, Jedynka – Polskie Radio, TOK.FM, rozgłośnie regionalne; z prasą, m.in.: Wyprawy 4x4, NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Twój Styl, Fakt, Gazeta Wyborcza, Dziennik Zachodni; współpraca z mediami lokalnymi.
● twórca portalu i bloga - GRZEGORZGAWLIK.PL

● laureat nagrody im. A. Zawady, przyznanej przez wybitnych przedstawicieli świata podróżniczego podczas 17-tych Ogólnopolskich Spotkań Podróżniczych, Żeglarzy i Alpinistów (KOLOSÓW) w Gdyni (2015 r.).
● Flaga Prezydencka od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Projektu 100 Wulkanów (2015)
● laureat plebiscytu "Absolwent z Pasją 2014" zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz ambasador Polish Working Dog Foundation w Bielsku Białej.
laureat plebiscytu: Najlepszy Dziennikarz Obywatelski 2012 (Interia360.pl) i nagroda czytelników Interii za najlepszy artykuł w roku 2012.

prelegent przy różnych okazjach i konferansjer (występy podróżnicze dla firm, szkół, podmiotów kulturalnych, szkolenia motywacyjne, prowadzenie imprez).
organizator imprez oraz krótszych i dłuższych wyjazdów, wypraw, trekkingów, w Polsce i na świecie.
współpraca z markami na różnych płaszczyznach (reklama, ambasador marki, testy i doradztwo, marketing, w tym poprzez sponsoring wypraw, i inne).
autor książki o charakterze przewodnika i dzienników z wypraw:  Projekt 100 Wulkanów – TOP 15 – Przewodnik Trekkingowy – Najpiękniejsze Wulkany Ziemi (ISBN: 978-83-283-6095-2).
autor książki sensacyjno-przygodowej pt. Kamień Zagłady (ISBN: 978-83-7856-161-3).
autor reportaży, felietonów, poradników, materiałów przewodnikowych i sprzętowych, wywiadów, dzienników, relacji z wypraw i blogów, miliony odsłon i czytelników napisanych artykułów.
wielotematyczna baza kilkuset tysięcy zdjęć i filmów z całego świata (kanał Youtube), wystawy zdjęć fotograficznych.
z wykształcenia prawnik, absolwent studiów stacjonarnych na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z doświadczeniem w kancelariach prawnych, w sądzie, na międzynarodowym lotnisku w Katowicach, w prywatnych firmach, założyciel i pierwszy prezes stowarzyszenia społeczno-oświatowego PROGRES w Bytomiu.
●wieloletni członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK).
poszukiwacz przygód oraz minerałów, kruszców i kamieni szlachetnych – pasjonat geologii, wulkanologii i glacjologii.
nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search