Wydarzenia

NEPAL dla Wygodnych bez trekkingu 9 dni 2020

NEPAL dla Wygodnych bez trekkingu 9 dni 2020

 • Data: 20 wrzesień 2020 - 29 wrzesień 2020
 • Czas: 00:00 - 12:50

Opis wydarzenia

NEPAL dla Wygodnych czyli Maksimum atrakcji w maksymalnie krótkim czasie (9/10dni*)
*w zależności od rozkładu lotów wyjazd potrwa 9 lub 10 dni

Najbliższe TERMINY: 31.I-8.II.2020, 30.IV-9.V.2020, 21.V-30.V.2020, 20-29.IX.2020, 29.I-6.II.2021

-Zabytki Katmandu i Doliny Katmandu
-Pokhara i jezioro Phewa
-rafting
-Punkty widokowe na Himalaje
-pobyt w dżungli w Parku Narodowym Chitwan
-obserwacja codziennego życia w egzotycznym Nepalu

 • wyjazd całoroczny, możliwy także w okresie monsunu od czerwca do września.
 • możliwość realizacji wyjazdu na zamówienie w terminie ustalonym indywidualnie. Ponadto trekkingi i wspinaczki  w rejonie Everestu, Annapurny, Dhaulagiri, Kanczendzongi, Langtang, Dolpo, Mustang. Zabytki i kultura Nepalu, Nepal Zachodni, safari w najwspanialszych parkach Nepalu, raftingi. Możliwość organizacji wyjazdów i wypraw do wielu innych wspaniałych miejsc na świecie.

RAMOWY PLAN PODRÓŻY

DZIEŃ 1) Rozpoczęcie podróży do Nepalu.

2) Lądujemy w Katmandu (wys. 1300m), przejazd do hotelu, wieczorem możliwa piesza wycieczka do słynnego kompleksu świątyń  buddyjsko-hinduistycznych na wzgórzu Swayambu Stupa (Świątynia Małp, V w n.e.) z panoramą na stolicę Nepalu. Kontynuacja spaceru na stare miasto w rejon Durbar Square (pałac królewski i świątynie z X-XVI w). Zabytki w Katmandu i w Dolinie Katmandu, które odwiedzimy znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieszkać w kultowej dzielnicy Thamel – pełnej wąskich uliczek, sklepików i restauracji. Tutaj zaczynały się i kończyły słynne himalajskie wyprawy m.in. Jerzego Kukuczki, Wandy Rutkiewicz, Reinholda Messnera i Edmunda Hillary`ego. Na Thamelu zjemy kolację i nocujemy w kultowym hotelu Kathmandu Guest House (z niego w 1978 roku Reinhold Messner i Peter Habeler wyruszyli na Mount Everest, osiągając jako pierwsi szczyt bez wspomagania tlenem).

3) Dzień spędzimy w Dolinie Katmandu. Rozpoczniemy od kolejki gondolowej na górę Chandragiri (2551mm), skąd roztacza się widok na Himalaje w rejonie Everestu. Następnie odwiedzimy dwa królewskie miasta: Patan (Lalitpur) i Bhaktapur – z najcenniejszymi i z najsłynniejszymi zabytkami Nepalu (III-XVII wiek). Między innymi place Durbar Square z pałacami, Złotą Świątynię, Świątynię Tysięcy Buddów, misterne okno z pawiem, najwyższą świątynię Nyatapola, Złotą Bramę. W drodze powrotnej do Katmandu zobaczymy największą w Nepalu Stupę Buddy (Boudhanath),  gdzie m.in. wielkie młynki modlitewne i Oczy Buddy (już we wczesnym średniowieczu to miejsce uchodziło za święte, zarówno dla buddystów i hinduistów). Ci ostatni w pobliżu mają swój cenny średniowieczny kompleks świątyń: Pashupatinath. Zwykle można oglądać tam ceremonię kremacji zwłok w rzece Bagmati, dopływie Gangesu. Na kolację wrócimy na Thamel w Katmandu. Nocleg.

4) Rano prywatnym samochodem wyruszymy w podróż do Pokhary. Po drodze zatrzymamy się na krótki i łagodny rafting (spływ pontonami) na rzece Trisuli (Nepal to jedno z najlepszych miejsc na świecie do takiej aktywności). Podczas przejazdu krętymi górskimi drogami będziemy obserwować jak wygląda życie we wsiach i w miasteczkach, położonych w subtropikalnym klimacie. Przekroczymy wysokość 2600m, by zjechać na 740m. Wieczorem spacer i kolacja w Pokharze. Nocleg w hotelu.

5) Pokhara to takie nepalskie Zakopane. Spędzimy tutaj cały dzień. Na wschód słońca pojedziemy na słynny punkt widokowy na Himalaje w rejonie Dhaulagiri i Annapurny – Sarangkot (ok. 1600m). Odwiedzimy świątynię hinduistyczną w jaskini  Gupteshwor Mahadev i Diabelski Wodospad. World Peace Pagoda (Shanti Stupa), to niewielka świątynia na wzgórzu nad Pokharą, skąd widok na miasto, Himalaje i jezioro Phewa, po którym popływamy łodzią, z postojem na wysepce ze świątynią Barahi. Jeśli zostanie czas odwiedzimy Międzynarodowe Muzeum Gór, a wieczorem kolacja i nocleg w Pokharze.

6) Po śniadaniu prywatnym samochodem pojedziemy z Pokhary do Parku Narodowego Chitwan (lista UNESCO). Jeszcze tego dnia pospacerujemy po dżungli. Kolacja i nocleg w ośrodku wczasowym w rejonie parku.

 7) Cały dzień obcowania z przyrodą w Chitwan. Bogata roślinność i liczne zwierzęta. Motyle, płazy, gady (np. pytony), ptaki (np. orły i papugi), gawiale (krokodyle), tygrysy bengalskie, lamparty, jelenie, antylopy, nosorożce indyjskie, niedźwiedzie, słonie indyjskie, małpy (langury, rezusy), jeżozwierze. Będziemy wędrować po dżungli, jeździć na słoniach i kąpać się z nimi. Poszukamy krokodyli płynąc łodzią w kompleksie rzecznym Narayani-Rapti. Kolacja i nocleg tam gdzie dnia poprzedniego.

8) Pożegnamy Park Narodowy Chitwan i prywatnym samochodem wrócimy do Katmandu. Wieczorem tego dnia albo dnia następnego rozpoczniemy podróż powrotną (w zależności od rozkładów linii lotniczych). Ewentualna kolacja i nocleg w Katmandu.

9) Najdalej tego dnia rozpoczniemy podróż powrotną do domu a może ją zakończymy.

10) Jeśli nie wróciliśmy z Nepalu dnia dziewiątego, wrócimy dziesiątego.

CENA: 3275zł + 500USD + bilet lotniczy* (minimalna liczba Uczestników: 4)

*Cena biletu lotniczego ok. 2600-3000zł

PŁATNOŚCI:

1 rata: 3275zł + cena biletu lotniczego

2 rata: 500USD płatna po przylocie do Katmandu

CENA OBEJMUJE:

 • organizację wyjazdu, wiemy jak czasami trudno jest wyjechać na dłuższy urlop, dlatego w oparciu o wieloletnie doświadczenie przygotowaliśmy wyjazd byś zobaczył/zobaczyła najciekawsze miejsca w Nepalu w rozsądnym czasie
 • opiekę doświadczonego polskiego Lidera, który dopilnuje wszystkiego, pokaże najciekawsze miejsca i o nich opowie
 • podróż pełną wrażeń, egzotyki, niezapomnianych doznań, także smakowych
 • 3 lub 2 noclegi w Katmandu w słynnym i bardzo dobrym hotelu: Kathmandu Guest House (pokoje 2-osobowe z łazienką)
 • 2 noclegi w dobrym hotelu w Pokharze (pokoje 2-osobowe z łazienką)
 • 2 noclegi w ośrodku wypoczynkowym w dżungli w rejonie Parku Narodowego Chitwan (pokoje 2-osobowe)
 • śniadania i kolacje podczas całego pobytu w Nepalu, a w dżungli także lunch
 • prywatny transport podczas całego pobytu (co bardzo docenisz) – do Pokhary, do Chitwan, powrót do Katmandu, podróżowanie po Dolinie Katmandu i w okolicach Pokhary – do wszystkich miejsc wskazanych w planie podróży, transfery lotniskowe w Nepalu
 • rafting pontonami na rzece Trisuli
 • pobyt w Parku Narodowym Chitwan, wycieczka łodzią, spacery po dżungli, przejażdżka na słoniach lub kąpiel z nimi
 • w dżungli korzystamy z miejscowych doświadczonych przewodników
 • możliwość pozostawienia niepotrzebnego bagażu w depozycie w Katmandu
 • wyszukujemy i kupujemy bilety lotnicze kierując się dobrą relacją ceny do szybkiego czasu przelotu i minimalizując liczbę przesiadek, nie pobieramy żadnej prowizji za zakup biletu, płacisz tyle ile kosztuje bilet

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletu lotniczego, około 2600-3000zł *zwykle zostawia się możliwość przesunięcia wyjazdu (wcześniej/później) o 24-48h, co umożliwia wybranie najdogodniejszego finansowo i czasowo połączenia lotniczego, oczywiście może być też przyjęta sztywna data
 • wizy otrzymywanej na lotnisku w Katmandu 25usd
 • biletów wstępu do atrakcji 100usd – kwota pobierana przez Lidera po przylocie do Nepalu (jeżeli ktoś zrezygnuje z danego zwiedzania pieniądze nie zostaną pobrane lub zostaną zwrócone)
 • ubezpieczenia turystycznego (warto sprawdzić, czy nie mamy go w pakiecie ubezpieczając mieszkanie, dom, samochód), musi obejmować Nepal, więcej informacji w UWAGACH
 • lunchów za wyjątkiem dnia spędzonego w dżungli, cena lunchu ok. 3-10usd
 • napiwków dla Nepalczyków – wg uznania (zwykle z prośbą o kilka dolarów zwracają się kierowcy i przewodnicy)
 • transportu na lotnisko początkowe/końcowe
 • wydatków osobistych i zakupów pamiątek

UWAGI:

 • ubezpieczenie turystyczne – musi obejmować Nepal i aktywność jaka będzie na wyjeździe, a jeśli mamy chorobę przewlekłą, musi obejmować także takie choroby. Możemy pomóc w zakupie ubezpieczenia. Jak również zaoferować bardzo atrakcyjne cenowo ubezpieczenie całoroczne obejmujące za granicę lub dodatkowo Polskę, także z opcją rodzinną do 5 osób, co czyni je jeszcze korzystniejszym cenowo (PZU). Ubezpieczenie obejmuje aktywne uprawianie sportów, aktywną turystykę, w tym sporty wysokiego ryzyka, jak trekkingi i wspinaczkę. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami, przedstawimy kalkulację.
 • na życzenie: dla rodziny / grupy mogą być pokoje kilkuosobowe bez dopłaty, o ile hotel będzie dysponował wolnymi takimi pokojami
 • istnieje możliwość pokoju 1-osobowego za dopłatą
 • staramy się latać z Warszawy lub innych polskich lotnisk, ale czasami ze względu na bardzo korzystną cenę biletu lotniczego latamy z Berlina
 • na życzenie możemy kupić bilet lotniczy z dowolnego lotniska
 • na życzenie możemy kupić bilet lotniczy na dłuższy okres niż czas trwania podróży
 • jeżeli ktoś chce kupić bilet lotniczy samodzielnie (dopasowany do terminarza wyjazdu) prosimy o taką informację
 • starając się o wizę na lotnisku są automaty wizowe z funkcją robienia zdjęć, ale proszę zabrać jedno paszportowe/dowodowe (może być wydruk), gdyby automaty nie działały – wtedy takie zdjęcie bardzo przyśpieszy procedurę wizową.
 • szczepienia – nie ma żadnych obowiązkowych, ale jak wszędzie na świecie warto mieć szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio, a dodatkowo przeciwko durowi brzusznemu
 • zabezpieczenie przeciwmalaryczne – w Parku Narodowym Chitwam zagrożenie malarią jest bardzo niskie, jedynie w okresie monsunu (czerwiec-sierpień), może chwilami wzrastać. Noszenie długich ubrań i środki odstraszające komary (DEET w stężeniu co najmniej 30%) są wystarczające. Ale można po zasięgnięciu opinii lekarza zażywać również lekki antymalaryczne jak malarone.
 • Grzegorz Gawlik - 20 lat organizacji wypraw w zakątki całego świata
  Tel. 696071795
  Email: kontakt@grzegorzgawlik.pl
nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search