Wydarzenia

OJOS DEL SALADO (Chile) - najwyższy wulkan ZIEMI

OJOS DEL SALADO (Chile) - najwyższy wulkan ZIEMI

  • Data: 08 luty 2022 - 23 luty 2022
  • Czas: 00:00 - 12:50

Opis wydarzenia

CHILE – NAJWYŻSZY WULKAN ŚWIATA, DRUGA GÓRA Ameryki Południowej – Ojos del Salado 6893 m oraz Andy – Puna de Atacama – Laguna Verde – San Francisco 6018 m

ZGŁOSZENIA (wyjazd od 4 Uczestników, możliwość indywidualnego ustalenia terminu)

Tel. 696071795
kontakt@grzegorzgawlik.pl

PLAN RAMOWY:

DZIEŃ 1

Wylot do Santiago de Chile.

DZIEŃ 2

Po przylocie do Santiago w zależności od połączeń, transport do Copiapo lub zakwaterowanie w hotelu. Preferowany będzie lot wewnętrzny do Copiapo, tylko w przypadku braku takiej możliwości będzie podróż autokarowa.

DZIEŃ 3

Przyjazd lub pobyt w górniczym mieście Copiapo. W okolicy wydobywa się miedź, złoto, srebro, platynę.

DZIEŃ 4

Nie tracąc czasu, ruszamy na wysokogórski płaskowyż Puna de Atacama (jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi), w rejon Pedernales 3300 m. W tej okolicy można spotkać flamingi i vicunie z rodziny wielbłądowatych.

DZIEŃ 5

Podejście aklimatyzacyjne na wulkan Dona Ines 5070m i biwak koło termalnych źródeł w Rio Negro 4200 m. Alternatywnie pobyt nad Laguna Santa Rosa 3775 m i spacer aklimatyzacyjny w masywie wulkanu Copiapó.

DZIEŃ 6

Pobyt ze spacerem aklimatyzacyjnym w rejonie Laguna Verde 4360 m.

DZIEŃ 7

Odpoczynek w Laguna Verde, termalne źródła. Piękne widoki m.in. na wulkan Nevado Tres Cruces ok. 6750m.

DZIEŃ 8

Przejazd w okolice obozu Atacama ok. 5200 m, podejście aklimatyzacyjne do Tejos 5800 m i powrót do Laguny Verde.

DZIEŃ 9

Podejście aklimatyzacyjne na wulkan San Francisco 6018 m i powrót do Laguny Verde

DZIEŃ 10

Dojazd w rejon obozu Atacama i podejście na nocleg w rejon obozu Tejos 5830 m

DZIEŃ 11

Atak szczytowy o poranku na wierzchołek chilijski Ojos del Salado 6893 m i powrót do Atacamy. Zajmie to nam większość dnia. Na trasie będą bardziej strome i sypkie fragmenty, może trafić się śnieg, lód, penitenty. Krater osiągniemy na wysokości 6750m i później czeka nas ostatni etap, skalny, z elementami wspinaczki. Ze szczytu wspaniałe widoki na Puna de Atacama i liczne 6-tysięczne wulkany.

DZIEŃ 12

Dzień rezerwowy na atak szczytowy. Jeśli zostanie można go wykorzystać na dojście do najwyżej położonego jeziora na świecie na wysokości 6460m obok najwyżej położonego na świecie pola geotermalnego i najciekawszych niewielkich lodowców jakie tutaj są, w tym penitenty. Warto zachować siły na te niezwykłe miejsca, których praktycznie nikt nie odwiedza, a większość o nich nawet nie wie. Powrót do Copiapo.

DZIEŃ 13

Odpoczynek po akcji górskiej z wycieczką nad Ocean Spokojny, plaża. Jeśli zajdzie taka potrzeba dzień ten może być przedłużeniem akcji górskiej.

DZIEŃ 14

Przelot lub przejazd z Copiapo do Santiago de Chile i rozpoczęcie lotu do Europy lub po noclegu w Santiago, wylot następnego dnia.

DZIEŃ 15

Przelot do Europy.

DZIEŃ 16

Powrót do domu.

 *DNI 17-20 – dla zainteresowanych możliwość wejścia na 3 wierzchołki wulkanu Nevado Tres Cruces - Tres Cruces Sur - 6749 m i Tres Cruces Central - 6629 m oraz trzeci mniejszy szczyt, Tres Cruces Norte - 6030 m (być może jest to trzeci wulkan świata pod względem wysokości). Po wulkanie Ojos del Salado z posiadaną aklimatyzacją, będzie to całkiem łatwe, wulkany są obok siebie, co zresztą wykorzystali pierwsi zdobywcy. A pierwsze zanotowane wejście na Nevado Tres Cruces jest dziełem Polaków 24 lutego 1937 r., tak samo jak na Ojos del Salado 26 lutego 2937 r.

 *plan ramowy może ulec zmianie, będzie dostosowany do warunków, w tym pogodowych, aklimatyzacji i stanu zdrowia grupy

CENA: 7499zł + 1200 USD + bilety lotnicze (minimalna liczba Uczestników: 4)

 *cena biletów lotniczych, w tym przeloty wewnętrzne: ok. 4500zł (opłaty za bilety lotnicze wyniosą tyle ile faktycznie poniesiona cena zakupu)

 

PŁATNOŚCI

I rata: 8000zł w tym 4500zł na bilety lotnicze – płatna w ciągu 10 dni od dołączenia do wyprawy

II rata: 3499zł – płatna na 60 dni przed początkiem wyprawy

III rata: 1200 USD – płatna po przylocie do Chile

 Możliwe dopłaty:

*3500zł - 4-dniowa akcja górska na wulkanie Nevado Tres Cruces (przy 4 osobach)

 *możliwość wynajęcia lokalnego przewodnika, ok 3500zł na 4 osoby

Cena obejmuje:
●organizację wyjazdu
●opiekę polskiego lidera z dużym wulkanicznym i górskim doświadczeniem
●noclegi w cywilizacji w hotelach lub w pensjonatach lub w tzw. residencial
●śniadania podczas noclegów w cywilizacji
●pełen transport lądowy w tym odpowiednimi samochodami 4x4 w terenie górskim (nie każdy samochód radzi sobie w tamtych warunkach i na takich wysokościach)
●pozwolenia na działalność górską
●10 dniową akcję górską wraz z aklimatyzacją, której kulminacją będzie zdobycie najwyższego wulkanu świata – Ojos del Salado 6893 m, a w trakcje aklimatyzacji możliwość wejścia na niższe wulkany 5-6 tysięcy metrów, podziwianie Puna de Atacama, górskich jezior, salarów, termalne źródła.
●podczas akcji górskiej będą zapewnione namioty, woda, wyżywienie, sprzęt kampingowy
●na wyposażeniu będzie komunikator satelitarny z nawigacją garmin in-reach lub podobny, który działa w tym rejonie i w razie potrzeby będzie możliwe wezwanie pomocy.
●apteczkę z lekami na wypadek wystąpienia objawów choroby wysokogórskiej
●mnóstwo przygód, niezapomnianych widoków i przeżyć

Cena nie obejmuje:
●biletów lotniczych z bagażem rejestrowanym do Ameryki Południowej i lotów wewnętrznych w Chile. Orientacyjna cena kompletu biletów to 4500zł.
*ze względu na większą dostępność biletów w atrakcyjnych cenach możliwe jest przesunięcie dat początkowych i końcowych o 36h.
●wyżywienia po za wymienionym wyżej.
●ubezpieczenia górskiego obejmującego górę o wysokości celu wyprawy. Możliwa pomoc w zakupie ubezpieczenia, w tym bardzo atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia rocznego obejmujące zagranicę lub dodatkowo Polskę, także z opcją rodzinną do 5 osób, co czyni je jeszcze korzystniejszym cenowo (PZU). Ubezpieczenie obejmuje aktywne uprawianie sportów, aktywną turystykę, w tym sporty wysokiego ryzyka, jak trekkingi i wspinaczkę. Przedmiotowe ubezpieczenie, ważne rok, jest zwykle tańsze niż jednorazowe dwutygodniowe ubezpieczenie. Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o kontakt.
●istnieje możliwość wynajęcia lokalnego przewodnika, który kosztuje za 2-3 dni ok. 3500zł i bierze pod opiekę do 4 osób na kluczowe dni zdobywania Ojosa
●ewentualnych biletów wstępu do pobocznych atrakcji.
●transportu na lotnisko początkowe/końcowe.
●wydatków osobistych i zakupów pamiątek.

UWAGI:
●ubezpieczenie turystyczne – musi obejmować Amerykę Południową z górską wspinaczką do 7000 m.
●jeżeli Uczestnik chce kupić bilet lotniczy samodzielnie (dopasowany do terminarza wyjazdu) proszę o taką informację
●wylot z Warszawy lub innych polskich lotnisk, ale czasami ze względu na brak połączeń z Polski lub bardzo wysokie ceny, latamy z dużo większego lotniska w Berlinie, w wyjątkowych sytuacjach z innych lotnisk.
●na życzenie możliwość zakupu biletu lotniczego na określony dzień i z dowolnego lotniska (co może się wiązać z wyższą ceną)
●na życzenie możliwość zakupu biletu lotniczego na dłuższy okres niż czas trwania podróży (co może się wiązać z wyższą ceną)
●na życzenie możliwość zakupu biletu lotniczego obejmującego możliwość dokonywania zmian (np. terminu wylotu/przylotu) lub możliwość jego zwrotu na warunkach określonych przez linię lotniczą (taki bilet jest często dwukrotnie lub więcej niż podstawowy bilet ekonomiczny).
●Na rynku istnieją ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu z przyczyn losowych, warto je rozważyć i zakupić
●szczepienia – nie ma żadnych obowiązkowych, ale jak wszędzie na świecie warto mieć szczepienie przeciwko żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio

 

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2021 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search