Wydarzenia

TAJLANDIA i KAMBODŻA 14dni - WYJAZD POTWIERDZONY

TAJLANDIA i KAMBODŻA 14dni - WYJAZD POTWIERDZONY

  • Data: 16 styczeń 2020 - 29 styczeń 2020
  • Czas: 00:00 - 12:50

Opis wydarzenia

TAJLANDIA + KAMBODŻA 14dni

RAMOWY PLAN WYJAZDU

Dzień 1) Wylot z Warszawy.

2) Przylot do Bangkoku (Tajlandia).  Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po jednym z największych miast świata, zawsze tętniącym życiem - chińska dzielnica (Chinatown) i świątynia Wat Traimit (Golden Buddha Temple) – z 2010r., w której znajduje się posąg Złotego Buddy, warty w zależności od ceny złota 200-250mln dolarów. Największy taki na świecie, powstał prawdopodobnie w XII-XIV wieku. Po drugiej stronie rzeki Phraya zobaczymy odrestaurowaną w 2017 roku świątynię Wat Arun (Świątynia Świtu).  To jedna z najpiękniejszych świątyń w Tajlandii, której budowę ukończono przed 1656 rokiem. Zwiedzanie zakończymy na ulicy Khao San – klimatyczna miejska arteria pełna sklepów i restauracji, z ulicznym jedzeniem, takim jak skorpiony i szarańcza.

3) Cały dzień w Bangkoku. Najwspanialsze dzieła architektury: Wielki Pałac Królewski (1782r.) i Świątynia Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaew) – królewska kaplica z 1783r. Świątynia Leżącego Buddy (Wat Pho, XVI wiek) – jedna z największych i najstarszych świątyń w Bangkoku. Świątynia Wat Suthat Thepwararam (1808r.), Złote Wzgórze (Wat Saket, Phukhao Thong) ze świątynią na szczycie i panoramą na miasto. Obecny wygląd wzgórza pochodzi z XIX i XX w. Pomnik Niepodległości (Democracy Monument).  Wat Benchamabophit (1899-1911r.) – marmurowa buddyjska świątynia, jedna z najładniejszych w Bangkoku. Niedaleko znajduje się kompleks pałacu Dusit, najbardziej efektowne budynki to Pałac Alabastrowy (Sala Tronowa Ananta Samakhom 1908r.) i najstarszy drewniany Dwór Vimanmek (1901r.). Obok jest stary budynek parlamentu, użytkowany do końca 2018r. Tego dnia przejedziemy się też tuk tukiem i metrem. Nocleg w Bangkoku.

4) Całodniowa wycieczka do znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – miasta Ayutthaya. Znajduje się w nim wiele bardzo cennych buddyjskich świątyń jak: Wat Chai Watthanaram (1630r., jedna z najpiękniejszych), Wat Mahathat (1374r.), Wat Phanan Choeng (1324r.), Wat Phra Si Sanphet (1350r.), Wat Ratchaburana (1424r.), Wat Phutthaisawan (1353r.), Wat Yai Chai Mongkhon (1357r.), Wat Phra Si Sanphet (1351r.). Syjamskie Królestwo Ayutthaya istniało od 1350 do 1767 roku i było jednym z najbogatszych w tej części świata. Nocleg w Bangkoku.

5) Całodniowa wycieczka do kilku atrakcji w pobliżu Bangkoku. Słynny market na wodzie: Damnoen Saduk, zobaczymy Most na rzece Kwai, część Kolei Birmańskiej, o którym nakręcono film w 1957r. Odwiedzimy buddyjski klasztor Luangta Bua Yansampanno, zwany Tiger Temple, w którym można obserwować tygrysy, a nawet sobie zrobić z nimi zdjęcie. Jeśli czas pozwoli, w Maeklong zobaczymy tzw. Train Market.  Nocleg w Bangkoku.

6) Odwiedzimy Khao Yai Park Narodowy, który znajduje się na liście UNESCO. Są tutaj niewysokie góry, dżungla, wodospady i zwierzęta. Najłatwiej zobaczyć:  słonie, makaki, jelenie, gibony, jeżozwierze.  Żyje tutaj 300 gatunków ptaków. Nocleg w Bangkoku.

7) Tego dnia wyjedziemy z Bangkoku by udać się do miasta Sieam Reap w Kambodży, podróż potrwa około 10 godzin. Miasto znajduje się obok największego jeziora na półwyspie Indochińskim Tonle Sap, które słynie z zasobności w ryby. To także brama do zabytków Imperium Angkoru. Na kolację oprócz ryb, warto rozważyć balut (zarodek kaczki lub kury) albo stek z kajmana.

8) Intensywny dzień na zwiedzanie Imperium Angkoru (Imperium Khmerów IX-XVw.), na które składa się ponad tysiąc świątyń. Zabytki są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, niektóre odrestaurowano, jak najbardziej znaną świątynię Angkor Wat. Godne uwagi są między innymi świątynie: Angkor Tom, Bayon, Baphuon, Ta Prohm (gdzie kręcono Tomb Raider z Angeliną Jolie), Chamkrong, Preah Khan, Prasat Prei, Neak Pean, Ta Som, East Mebon. Nocleg w Siem Reap.

9) Tego dnia powrócimy do Tajlandii, udając się drogą lotniczą na wyspę Phuket, gdzie zatrzymamy się w jednej z turystycznych osad, blisko plaży nad Morzem Andamańskim. Będzie kolejna okazja do kosztowania tajskiej kuchni jak: tom yum goong (pikantna zupa z krewetkami) albo gaeng keow wan kai (zielone curry z kurczakiem). Można też skosztować duriana, ale owoc ten ze względu na wydzielany zapach nie jest dozwolony do spożywania w miejscach publicznych i hotelach.

10) Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Khao Sok. To jeden z najwspanialszych parków w tej części Azji z dziewiczą dżunglą (starszą od amazońskiej, ma ok. 160mln lat), z niewielkimi górami i potężnym jeziorem Cheow Lan. Wapienne skały, też w wodzie, jaskinie, wodospady. Żyją tutaj m.in.: tygrysy, tapiry, słonie, niedźwiedzie, makaki, gibony, jelenie. Częścią wycieczki będzie podróż łodzią lub kajakami oraz kąpiel w jeziorze.

11) Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Phang Nga w cieśninie Malakka. Park słynie ze wspaniałych lasów namorzynowych oraz skalistych wysepek wyrastających z morza, a jedną z najsłynniejszych jest wyspa Khao Phing Khan, gdzie kręcono jeden z filmów o Jamesie Bondzie. Nie brakuje tutaj grot i jaskiń. Nocleg na wyspie Phuket.

12) Dzień przeznaczony na odpoczynek, plażę, zakupy pamiątek (np. przyprawy, sosy, herbaty, jedwab, ręcznie robiona biżuteria, ceramika, rzeźby np. Buddy albo słoni, olejki kokosowe). Nocleg na wyspie Phuket.

13) Wylot z Tajlandii.

14) przylot do Warszawy.

*Realizacja poszczególnych punktów planu ramowego może podlegać zmianom, jak również być zależna od poziomu bezpieczeństwa, warunków atmosferycznych, występujących zagrożeń, problemów komunikacyjnych oraz zdrowia i kondycji grupy.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW, w tym cena jest: TUTAJ

kontakt@grzegorzgawlik.pl

tel. 696071795

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search