Blog

Blog

Z jakim produktem eksportowym kojarzy się Armenia?

Od lewej:  Ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan, Grzegorz Gawlik,  Andrzej Szumowski -  Wiceprezes Wyborowa S.A. Pernod Ricard i Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka.
Jeśli z żadnym, to być może mam propozycję? Której już nie trzeba przywozić z Armenii, tylko można wypić tam na miejscu. Bo dzięki otwarciu nowego rozdziału jeśli chodzi o dystrybucję, będzie ów produkt szeroko dostępny w Polsce.

Mam na myśli specjał armeński: Ararat Brandy. Jej korzenie sięgają 1887 roku. Wytwarzana jest z białych winogron i ormiańskiej wody źródlanej według tradycyjnej receptury i takiegoż procesu produkcji. Jako że Armenia jest bardzo nasłonecznionym krajem, słońce tutaj świeci 300 dni w roku, możemy się spodziewać wybornego napoju, z którym ten niewielki kraj właśnie rusza w świat. Asortyment  tego ekskluzywnego trunku obejmuje wyroby od 3-letnich do 20-letnich.

Chociaż dotąd znany głównie w krajach byłego Związku Radzieckiego, już w przeszłości zachwycał Winstona Churchilla na konferencji jałtańskiej czy Francuzów w 1900 roku w Paryżu, którzy zachwyceni smakiem, pozwolili używać wobec ormiańskich produktów nazwy "cognac".

Więcej informacji znajduje się: TUTAJ.

Przy okazji warto przybliżyć sobie kraj jakim jest Armenia. Kiedyś mocarstwo, dzisiaj niewielkie państwo w Azji Zachodniej, ale ciągle fascynujące. To tutaj znajdowano proste narzędzia z przed ponad 300 tysięcy lat czy fragmenty odzieży albo powozów z przed około 10 tysięcy lat.

Piękne góry Kaukazu Małego i Wyżyna Armeńska. Potężne wysokogórskie jezioro Sewan i wulkan Aragac 4090m. Choć Ararat jest poza granicami współczesnej Armenii, to ciągle króluje nad stołecznym Erywaniem.

Wspaniałe obiekty sakralne - kościoły, klasztory - nawet z IV wieku n.e., bo należy pamiętać, że ok. 301 r. n.e. Armenia jako pierwszy kraj, chrześcijaństwo uznała za oficjalną religię państwową.

A przede wszystkim gościnni ludzie, smaczne jedzenie i aromatycznej napoje.

Dzisiaj, gdy bez wiz możemy w łatwy sposób dostać się do Armenii, warto to zrobić.

Spotkanie poświęcone atrakcjom Armenii, jej kulturze, zabytkom, przyrodzie, jak również kulinarnym specjałom, odbyło się w klubokawiarni Południk Zero w Warszawie. W rozmowie z jego Ekscelencją Edgarem Ghazaryan`em oraz Panem Andrzejem Szumowskim (Wiceprezesem Wyborowa S.A. Pernod Ricard, Prezesem Stowarzyszenia Polska Wódka, człowiekiem odpowiedzialnym za powstanie Muzeum Polskiej Wódki), stwierdziliśmy, że tak jak de facto każdy pełnoletni Polak jest ambasadorem naszej najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie, czyli wódki, tak Armenia chciałaby uzyskać podobny efekt ze swoją brandy. 


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search