Wydarzenia

MEKSYK - Wulkany - Piramidy - Jukatan - WYJAZD POTWIERDZONY

 MEKSYK - Wulkany - Piramidy - Jukatan - WYJAZD POTWIERDZONY

 • Data: 25 grudzień 2019 - 11 styczeń 2020
 • Czas: 00:00 - 12:50

Opis wydarzenia

MEKSYK – WULKANY – INDIANIE – JUKATAN - wyjazd świąteczno-noworoczny (17dni, 26.XII-11.I). Dwa wspaniałe wulkany: Iztaccihuatl 5218m i Pico de Orizaba 5629m. Mexico City, piramidy w Teotihuacán, Puebla i piramida Cholula. JUKATAN: Playa del Carmen i Morze Karaibskie, piramidy w Chichen Itza, kąpiel w studni cenote, ruiny Majów na klifie w Tulum. WYJAZD POTWIERDZONY, start 25.12, więcej szczegółów na końcu.

PLAN RAMOWY:

1) 25/26.12.2019 Wylot z Polski lub z Berlina

2) 27.12 Przylot do Meksyku. Mexico City (2100-2200m) ( UNESCO) – w wolnych chwilach podczas pobytu w stolicy spacery po zabytkowych fragmentach miasta (do największych atrakcji należą: Stare Miasto z katedrą i placem Zocalo, Pałac Sztuk Pięknych, Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe,  azteckie ruiny Tlatelolco i Templo Mayor, kanały w dzielnicy Xochimilco).

3) 28.12 - Wycieczka do starożytnego miasta Teotihuacan (UNESCO) – ze słynnymi piramidami Słońca i Księżyca oraz Aleją Umarłych. Spadkobiercami kultury Teotihuacan są Toltekowie i Aztekowie. Płaskowyż na którym znajduje się Teotihuacan słynie z pięknych wulkanicznych obsydianów o rzadkich kolorach.

4) 29.12  - Wycieczka do Puebla(2000-2100m)  i Piramidy Cholula (2150m) (UNESCO). Kolonialne miasto Puebla posiada cenne Stare Miasto z potężną katedrą. W pobliżu znajduje się Piramida Cholula uważana za największą na świecie pod względem objętości, jej początki sięgają III w p.n.e. Rozpościera się stąd panorama na słynny wulkan Popocatepetl.

5) 30.12 – Iztaccihuatl  DZIEŃ 1 - przejazd: Mexico City – Amecameca (2400-2500m), zakupy spożywcze na akcję górską – Przełęcz Paso de Cortes 3600m, nocleg w Refugio de Altzomoni (Iztaccihuatl) 4000m.

6) 31.12 - Iztaccihuatl  DZIEŃ 2 -  wejście na Iztaccihuatl 5218m, lub jeśli będzie potrzeba dzień potraktowany jako podejście aklimatyzacyjne, nocleg w refugio.

7) 01.01 (święto państwowe) - Iztaccihuatl  DZIEŃ 3  - wejście na wygasły wulkan Iztaccihuatl ze wspaniałym widokiem na bardzo aktywny wulkan Popocatepetl 5424m – zamknięty dla turystyki i wspinaczki (Iztaccihuatl to najlepsze miejsce do oglądania jego częstych erupcji), na szczycie zanikający lodowiec. Iztaccihuatl to trzeci wulkan i ósma góra pod względem wysokości w Ameryce Północnej. Powrót do Amecameca lub Puebla. Iztaccihuatl to piękny wulkan i idealne miejsce do zrobienia aklimatyzacji przed Pico de Orizaba.

8) 02.01 – przejazd z Amecameca/Puebla do Tlachichuca (2600m), zakupy spożywcze na akcję górską, a jeśli czas pozwoli przejazd do schroniska Piedra Grande (w takim wypadku zaoszczędzony czas byłby wykorzystany na ewentualną dłuższą działalność górską lub odpoczynek po zdobyciu góry).

9) 03.01 – ORIZABA DZIEŃ 1 - przejazd do schroniska Piedra Grande 4240m, ewentualny spacer aklimatyzacyjny (Pico de Orizaba nie ma dobrych warunków do podejść aklimatyzacyjnych).

10) 04.01 – ORIZABA DZIEŃ 2 - wejście przez Lodowiec Północny (największy w Meksyku) na Pico de Orizaba 5629m (najwyższy wulkan Ameryki Północnej i trzecia góra kontynentu). Partie szczytowe zajmuję potężny krater, Orizaba ostatni raz wybuchł w 1846roku. Zejście do schroniska i popołudniu transport do Tlachichuca, gdzie nocleg

11) 05.01 - przejazd do Mexico City.

12) 06.01 - Przelot do Cancun i przejazd do Playa del Carmen nad Morze Karaibskie.

13) 07.01 – odpoczynek nad lazurowym morzem.

14) 08.01 – wycieczka do piramidy Kukulkana w Chichen Itza UNESCO – uznana za jeden z jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Miasto Chichen Itza zamieszkiwane było przez Majów i Tolteków od ok. 600r. n.e. Orzeźwiająca kąpiel w cenote – wapiennej studni.

15) 09.01 – wycieczka do Tulum, ruiny Majów (od z VI w n.e.) na klifie nad Morzem Karaibskim, w sąsiedztwie plaże. Dzięki temu, że było jednym z najpóźniej wybudowanych i funkcjonowało do XV wieku, zachowało się w dobrym stanie.

16) 10.01 – Playa del Carmen, rozpoczęcie podróży

powrotnej. Przelot do Europy bezpośrednio z Cancun lub przez Mexico City.

17) 11.01.2020 – powrót do Polski

CENA: 3900zł + 600USD + bilety lotnicze + wyżywienie (minimalna liczba Uczestników: 4)

*cena biletów lotniczych, w tym przeloty wewnętrzne: ok. 4000zł (opłaty za bilety lotnicze wyniosą tyle ile faktycznie poniesiona cena zakupu)

*wyżywienie ok. 1500zł - ze względu na objazdowy charakter wyjazdu wyżywienie będzie realizowane w trakcie realizowania kolejnych etapów podróży według indywidualnych potrzeb. Meksyk oferuje bardzo dużo możliwości smacznego wyżywienia w atrakcyjnych cenach od ulicznego jedzenia (od 1-2USD), poprzez obiad w restauracji (ok. 10USD), po wykwintne potrawy z owocami morza wyłącznie (kilkadziesiąt USD).

*istnieje możliwość uczestniczenia tylko w części wulkanicznej wyprawy, zainteresowanym podam obniżoną cenę bez Jukatanu.

Cena obejmuje:

 • organizację wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera z dużym wulkanicznym i górskim doświadczeniem
 • noclegi w Meksyku (w miastach hostele, w górach proste schroniska, nad morzem hotel)
 • pełen transport lądowy w tym pod wulkan Iztaccihuatl i Pico de Orizaba. Transport będzie realizowany publicznym transportem tam gdzie to możliwe, w pozostałych przypadkach prywatnym.
 • możliwość zdobycia wysokogórskich wulkanów: Iztaccihuatl 5218m i Pico de Orizaba 5629m
 • zwiedzanie: Mexico City, Puebla z Cholula, Teotihuacan, Chichen Itza, Tulum, kąpiel w cenote,
 • apteczkę z lekami na wypadek wystąpienia objawów choroby wysokogórskiej
 • odpoczynek na plaży w Playa del Carmen
 • mnóstwo przygód, niezapomnianych widoków i przeżyć

Cena nie obejmuje:

 • biletów lotniczych z bagażem rejestrowanym - ok. 4000zł (do/z Meksyku oraz przelotów wewnętrznych (Mexico City - Cancun)) *ze względu na większą dostępność biletów w atrakcyjnych cenach możliwe jest przesunięcie dat początkowych i końcowych o 24h.
 • wyżywienia ok. 1500zł, jedzenie w Meksyku jest tanie, być może przy niektórych noclegach w cenie będzie śniadanie.
 • ubezpieczenia turystycznego (warto sprawdzić, czy nie mamy takiego ubezpieczenia wykupionego w pakiecie wraz z ubezpieczeniem mieszkania, domu lub samochodu – musi obejmować Meksyk i wspinaczkę wysokogórską, a jeśli mamy chorobę przewlekłą, musi obejmować także takie choroby). Możliwa pomoc w zakupie ubezpieczenia, w tym bardzo atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia całorocznego obejmujące zagranicę lub dodatkowo Polskę, także z opcją rodzinną do 5 osób, co czyni je jeszcze korzystniejszym cenowo (PZU). Ubezpieczenie obejmuje aktywne uprawianie sportów, aktywną turystykę, w tym sporty wysokiego ryzyka, jak trekkingi i wspinaczkę. Jeśli jesteś zainteresowany, proszę o kontakt.
 • ewentualnych biletów wstępu do pobocznych atrakcji na terenie kompleksów archeologicznych, do nieplanowanych atrakcji, w Mexico City.
 • transportu na lotnisko początkowe/końcowe.
 • zwyczajowych napiwków.
 • wydatków osobistych i zakupów pamiątek.

Nasza wyprawa jest potwierdzona, zaczyna się i kończy w Warszawie: 25.12 - 11.01 – można uczestniczyć tylko w części górskiej. Mexico City opuszczamy 29 grudnia, do tego czasu zwiedzamy piramidy w Teotihuacan, stolicę Meksyku oraz się aklimatyzujemy. Z wulkanów do Mexico City wracamy 5 stycznia. Zainteresowanym podam obniżoną cenę bez Jukatanu.

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search