Blog

Wydarzenia

NEPAL 9dni czyli Maksimum atrakcji w maksymalnie krótkim czasie

Kiedy?

24.X-2.XI.2020, 29.I-6.II.2021, 20-29.III.2021

Gdzie?

NEPAL dla Wygodnych czyli Maksimum atrakcji w maksymalnie krótkim

czasie (9/10dni*)

*w zależności od rozkładu lotów wyjazd potrwa 9 lub 10 dni

SZCZEGÓŁY

- Zabytki Katmandu i Doliny Katmandu (słynne: Bhaktapur, Patan, Boudhanath Stupa, Swayambu Stupa, Pashupatinath Temple, Katmandu Durbar Square)

- Pokhara i jezioro Phewa, święta jaskinia  Gupteshwor Mahadev i Diabelski Wodospad, World Peace Pagoda

- Rafting na rzece Trisuli

- Punkty widokowe na Himalaje – Chandragiri, Sarangkot

- Safari w dżungli w Parku Narodowym Chitwan, gdzie żyją m.in. słonie, nosorożce, tygrysy i małpy

- obserwacja codziennego życia w egzotycznym Nepalu

RAMOWY PLAN PODRÓŻY

DZIEŃ 1) Rozpoczęcie podróży do Nepalu.
2) Lądujemy w Katmandu (wys. 1300m), przejazd do hotelu, wieczorem możliwa piesza wycieczka do słynnego kompleksu świątyń  buddyjsko-hinduistycznych na wzgórzu Swayambu Stupa (Świątynia Małp, V w n.e.) z panoramą na stolicę Nepalu. Kontynuacja spaceru na stare miasto w rejon Durbar Square (pałac królewski i świątynie z X-XVI w). Zabytki w Katmandu i w Dolinie Katmandu, które odwiedzimy znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziemy mieszkać w kultowej dzielnicy Thamel – pełnej wąskich uliczek, sklepików i restauracji. Tutaj zaczynały się i kończyły słynne himalajskie wyprawy m.in. Jerzego Kukuczki, Wandy Rutkiewicz, Reinholda Messnera i Edmunda Hillary`ego. Na Thamelu zjemy kolację i nocujemy w kultowym hotelu Kathmandu Guest House (z niego w 1978 roku Reinhold Messner i Peter Habeler wyruszyli na Mount Everest, osiągając jako pierwsi szczyt bez wspomagania tlenem).
3) Dzień spędzimy w Dolinie Katmandu. Rozpoczniemy od kolejki gondolowej na górę Chandragiri (2551mm), skąd roztacza się widok na Himalaje w rejonie Everestu. Następnie odwiedzimy dwa królewskie miasta: Patan (Lalitpur) i Bhaktapur – z najcenniejszymi i z najsłynniejszymi zabytkami Nepalu (III-XVII wiek). Między innymi place Durbar Square z pałacami, Złotą Świątynię, Świątynię Tysięcy Buddów, misterne okno z pawiem, najwyższą świątynię Nyatapola, Złotą Bramę. W drodze powrotnej do Katmandu zobaczymy największą w Nepalu Stupę Buddy (Boudhanath),  gdzie m.in. wielkie młynki modlitewne i Oczy Buddy (już we wczesnym średniowieczu to miejsce uchodziło za święte, zarówno dla buddystów i hinduistów). Ci ostatni w pobliżu mają swój cenny średniowieczny kompleks świątyń: Pashupatinath. Zwykle można oglądać tam ceremonię kremacji zwłok w rzece Bagmati, dopływie Gangesu. Na kolację wrócimy na Thamel w Katmandu. Nocleg.
4) Rano prywatnym samochodem wyruszymy w podróż do Pokhary. Po drodze zatrzymamy się na krótki i łagodny rafting (spływ pontonami) na rzece Trisuli (Nepal to jedno z najlepszych miejsc na świecie do takiej aktywności). Podczas przejazdu krętymi górskimi drogami będziemy obserwować jak wygląda życie we wsiach i w miasteczkach, położonych w subtropikalnym klimacie. Przekroczymy wysokość 2600m, by zjechać na 740m. Wieczorem spacer i kolacja w Pokharze. Nocleg w hotelu.
5) Pokhara to takie nepalskie Zakopane. Spędzimy tutaj cały dzień. Na wschód słońca pojedziemy na słynny punkt widokowy na Himalaje w rejonie Dhaulagiri i Annapurny – Sarangkot (ok. 1600m). Odwiedzimy świątynię hinduistyczną w jaskini  Gupteshwor Mahadev i Diabelski Wodospad. World Peace Pagoda (Shanti Stupa), to niewielka świątynia na wzgórzu nad Pokharą, skąd widok na miasto, Himalaje i jezioro Phewa, po którym popływamy łodzią, z postojem na wysepce ze świątynią Barahi. Jeśli zostanie czas odwiedzimy Międzynarodowe Muzeum Gór, a wieczorem kolacja i nocleg w Pokharze.
6) Po śniadaniu prywatnym samochodem pojedziemy z Pokhary do Parku Narodowego Chitwan (lista UNESCO). Jeszcze tego dnia pospacerujemy po dżungli. Kolacja i nocleg w ośrodku wczasowym w rejonie parku.
 7) Cały dzień obcowania z przyrodą w Chitwan. Bogata roślinność i liczne zwierzęta. Motyle, płazy, gady (np. pytony), ptaki (np. orły i papugi), gawiale (krokodyle), tygrysy bengalskie, lamparty, jelenie, antylopy, nosorożce indyjskie, niedźwiedzie, słonie indyjskie, małpy (langury, rezusy), jeżozwierze. Będziemy wędrować po dżungli, jeździć na słoniach i kąpać się z nimi. Poszukamy krokodyli płynąc łodzią w kompleksie rzecznym Narayani-Rapti. Kolacja i nocleg tam gdzie dnia poprzedniego.
8) Pożegnamy Park Narodowy Chitwan i prywatnym samochodem wrócimy do Katmandu. Wieczorem tego dnia albo dnia następnego rozpoczniemy podróż powrotną (w zależności od rozkładów linii lotniczych). Ewentualna kolacja i nocleg w Katmandu.
9) Najdalej tego dnia rozpoczniemy podróż powrotną do domu a może ją zakończymy.
10) Jeśli nie wróciliśmy z Nepalu dnia dziewiątego, wrócimy dziesiątego.

CENA I POZOSTAŁE INFORMACJE: 
NEPAL-TREKKINGI-OFERTA

Grzegorz Gawlik - 20 lat organizacji wypraw w zakątki całego świata


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search