Blog

Blog

Grzegorz Gawlik w Bielsku Białej i w Warszawie - po prelekcjach

Prelekcja w Domu Kultury w Wapienicy, fot. Jolanta Witkowska

W miniony weekend miałem przyjemność po raz kolejny gościć w Domu Kultury w Wapienicy (Bielsko-Biała). Pani kierownik Jolanta Witkowska tak wypromowała spotkanie, że 100 krzeseł znajdujących się w sali nie wystarczyło i trzeba było zrobić poszukiwania kolejnych w całym budynku. Super atmosfera i organizacja, świetne spotkanie, mnóstwo sympatycznych ludzi - jak zawsze w Bielsku.

A później. Duża pizza w przemiłym towarzystwie. Piotrek Nowak i Agnieszka Porowska, to nie tylko ratownicy GOPR i opiekunowie psów ratowniczych (Negry i Zefira), ale także osoby zarządzające bardzo fajną fundacją: Polish working dog foundation.

     bielsko2015 1

Kolejne spotkanie przeciągnęło się do rana i zakończyło wizytą w kamieniołomie w Kozach u stóp Beskidu Małego. Widoczny na zdjęciu poniżej Piotrek Wojtyła, przemierzył kawał świata, a wsławił się pierwszym rowerowym przejazdem po lodzie jeziora Bajkał (północ-południe) wraz z Piotrkiem Mrugasiewiczem, pomysłodawcą projektu. W 2005 roku za tą wyprawę otrzymali wyróżnienie na Kolosach w Gdyni w kategorii "Wyczyn Roku". Dzisiaj pierwszy z Piotrków jest współwłaścicielem szybko rozwijającej się firmy Wojtyła Budownictwo, a drugi, właścicielem agencji wyprawowej o ugruntowanej pozycji pamir.pl.

                                  bielsko2015 2

W Warszawie z kolei przecierałem szlaki w nowym pomyśle studentów Szkoły Głównej Handlowej, którzy zorganizowali Dni Podróżnika. Było bardzo sympatycznie, główny budynek SGH robi wrażenie. Po prelekcji padło sporo ciekawych pytań. Na poniższym zdjęciu są współorganizatorzy spotkań, od prawej: Maja, Matylda, Norbert, w moim towarzystwie.

                                    Wawa SGH

Przed spotkaniem miałem okazję skorzystać z fragmentu nowo otwartej drugiej linii metra i pospacerować w wiosennym słońcu po Parku Łazienkowskim. Dzień zakończyłem w podróżniczym towarzystwie przy stole pełnym jadła i napitków. 

  • Na zdjęciach:
  • 1-2) w Bielsku Białej - Wapienicy (zdjęcia: SuperNowa - gazeta internetowa)
  • 3-5) kamieniołom w Kozach w pierwszy dzień wiosny
  • 6) jedna z warszawskich Syrenek i Most Świętokrzyski
  • 7) Na Pradze
  • 8) Zamek Ujazdowski
  • 9) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
  • 10) Belweder
  • 11-12) Park Łazienki Królewskie z Pałacem na Wodzie
  • 13-15) w budynku "G" Szkoły Głównej Handlowej


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search