Blog

Blog

Dubaj, Praga, Podbeskidzie, Dolny Śląsk i Warszawa. WESOŁYCH ŚWIĄT

Na początku grudnia zakończyłem kolejną wizytę na dwóch bardzo fajnych trekkingach w Nepalu –Wokół Manaslu i do Sanktuarium Annapurny (Pamir.pl). Ale jak to często u mnie bywa, powracanie do Polski zajęło mi trochę czasu. Dubaj nieustannie jest na mojej trasie podróży, więc co roku zatrzymuję się tam chociaż na chwilę. Tym razem, co rzadkie u mnie, wybrałem się na plażę. Po dotarciu do Europy, także wstrzymałem na chwilę moje wracanie. Uwielbiam czeską Pragę, dlatego nawet szóste tegoroczne jej odwiedziny, nie zniechęciły mnie przed krótkim pobytem.

A w Polsce. Statyczne życie i zatrzymanie się w jednym miejscu, jak zwykle okazały się niemożliwe. Na pierwszy ogień odwiedziłem mój ulubiony Dom Kultury w Bielsku-Białej Wapienicy, opowiadając o wulkanach. Potem, przyjaciele zatrzymali mnie na Podbeskidziu na dłużej. A że uwielbiam ten region, nie protestowałem.

Lecz obowiązki przeniosły mnie na Dolny Śląsk do Wołowa za Wrocławiem. Tam z ekipą Militaria.pl przygotowaliśmy materiał o Projekcie 100 Wulkanów, który ujrzy światło dzienne na początku 2018 roku.

Zamiast prosto z Polski południowej przenieść się do Warszawy, odwiedziłem Lubiąż i Krainę Wygasłych Wulkanów na Przedgórzu Sudeckim, pomiędzy Złotoryją a Jaworem (piszę o tym w sąsiednich artykułach). W tym ostatnim mieście załapałem się na jarmark świąteczny Mercedesa, który buduje tutaj fabrykę silników za ponad pół miliarda euro. Ma być gotowa już pod koniec przyszłego roku, a produkcję o pełnej mocy wdrożyć w 2019 roku.

Do stolicy ostatecznie dotarłem. Pośród szeregu miłych spotkań, 17 grudnia, na antenie Radia TOK.FM w audycji Podróże Duże i Małe Przemysława Iwańczyka opowiadałem o… wulkanach :).

2018 rok zapowiada się jeszcze bardziej wyjazdowo niż mijający. I bardzo dobrze :).

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, życzę WSZYSTKIM: by był to radosny czas spędzony w gronie Bliskich albo w inny oczekiwany przez każdego sposób. A w roku 2018, wspaniałych podróży, dużo zabawy, mało trosk, i zrealizowania nawet najbardziej śmiałych marzeń.

Serdecznie pozdrawiam

Grzegorz Gawlik

Na zdjęciach: opisane miejsca czyli Dubaj, Praga, Bielsko Biała i okolice, Dolny Śląsk i Pogórze Sudeckie, Warszawa.


Znajdź mnie

Reklama

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search