Blog

Blog

Uniwersytet Śląski - Grzegorz Gawlik „Absolwentem z Pasją Lutego 2014

Miło mi poinformować, że zostałem laureatem plebiscytu zorganizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach – zostałem "Absolwentem z Pasją Lutego 2014". Bardzo dziękuję.

Więcej informacji o plebiscycie i o mnie:  TUTAJ TUTAJ

Albo poniżej (materiał ze strony internetowej Uniwersystetu Śląskiego):

Rozpoczęliśmy nabór do II edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”, skierowanego do absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania Uczelni. Plebiscyt będzie trwać od grudnia 2013 do listopada 2014 roku. Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje.

Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem Absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie.

Co miesiąc komisja plebiscytowa będzie wyłaniać Absolwentów Miesiąca. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Października uruchomione zostanie głosowanie on-line, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy zainteresowani. Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem „Absolwenta z Pasją Roku 2014”. Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystości rozdania dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie 2014 roku.

W ramach drugiej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano Absolwenta Lutego 2014, którym został GRZEGORZ GAWLIK, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, podróżnik, alpinista, dziennikarz, fotograf oraz prawnik. Odbył podróże po ponad 60 krajach na 6 kontynentach. Często wspina się i podróżuje samotnie. Swoje wrażenia, obserwacje przekazuje w artykułach podróżniczych, publicystycznych oraz sportowych (relacjonował Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie). Pisze blogi i relacje z wypraw.

DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

Już na studiach prawniczych zdobywał praktyczną wiedzę na praktykach w kancelariach prawnych, a po studiach pracowałem m.in. jako prawnik w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Ślązak Zapiór i Partnerzy w Katowicach, w Sądzie Rejonowym w Bytomiu jako Asystent Sędziego, na Międzynarodowym Lotnisku Katowice w Pyrzowicach jako specjalista ds. zamówień publicznych i przetargów. W kancelariach i prywatnych firmach pracował jako prawnik i specjalista ds. księgowości. Na podstawie uzyskanej akredytacji olimpijskiej pracował podczas Olimpiady w Londynie w 2012 r. - m.in. pisał artykuły prasowe.

Grzegorz Gawlik po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach we własnym zakresie pogłębiał wiedzę, zwłaszcza praktyczną. Wyspecjalizował się w analizach i opiniach prawnych przede wszystkim w przedmiocie prawa cywilnego, prawa pracy i zamówień publicznych. Dzięki licznym wyprawom podróżniczym do 64 krajów dysponuje ogromną wiedzą z zakresu stosunków międzynarodowych, geograficzną, przyrodniczą, z zakresu turystyki i organizacji transportu. W trakcie wypraw zapoznał się z funkcjonowaniem kilkudziesięciu państw, ich poziomem rozwoju, życiem społecznym i kulturalnym, w tym z różnorakimi problemami z jakimi się borykają i sposobami ich rozwiązywania. Eksplorował najdziksze i najbardziej niedostępne miejsca na Ziemi, a także tereny objęte konfliktami zbrojnymi. Jest niewiele osób w Polsce, które dysponują tego typu wiedzą i tak szeroką. Dlatego niejednokrotnie przypada mu rola eksperta (m.in. w telewizji TVN24).

PASJE

Grzegorz Gawlik uprawia wspinaczkę wysokogórską i skalną. Pierwszą poważną wyprawę alpinistyczno-podróżniczą na Kaukaz zorganizował na studiach w 2002 roku. I od tego czasu realizuje coraz trudniejsze, ambitniejsze i dłuższe projekty. Nieraz otarł się o śmierć. Zdobył kilkaset szczytów, w tym dwadzieścia o wysokości ponad 7-iu, 6-iu i 5-iu tysięcy metrów m.in. w Himalajach, Pamirze, Andach i na Kaukazie oraz kilkadziesiąt aktywnych wulkanów. Jestem członkiem Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i PTTK. Sam organizuje wyprawy, często wspina się i podróżuje samotnie, nawet przez kilka miesięcy. W połowie 2013 r. uruchomił swój portal podróżniczy: grzegorzgawlik.pl

Poza tym wyspecjalizował się w fotografii przyrodniczej i podróżniczej. Zdjęcia Grzegorza Gawlika publikowane były m.in. w magazynach „N.P.M.”, „Globtroter”, „Poznaj Świat”, dziennikach: „Dziennik Zachodni” i „Gazeta Wyborcza”, w portalach Onet.pl i Interia.pl. Zdjęcia prezentuje także na prelekcjach i wystawach. Aktualnie w galerii Rotunda w Bytomskim Centrum Kultury ma miejsce ekspozycja „Podróże z i pod prąd” – wystawa fotografii podróżniczej Grzegorz Gawlika. Ekspozycję można oglądać do 30 kwietnia 2014 roku.

Ponadto w roku 2013 wydał także powieść sensacyjno-przygodową „Kamień Zagłady", pracuje również nad książką podróżniczą.

Z kolei w 2008 r. zorganizował od strony prawnej i był jednym z założycieli Stowarzyszenia społeczno-oświatowego Progres w Bytomiu (nr KRS: 0000327390). W najtrudniejszym początkowym okresie pełnił funkcję Prezesa (do połowy 2011 r.). Stowarzyszenie w szczególności skupia się na prowadzeniu warsztatów dla młodzieży w ramach zapobiegania problemom uzależnień i patologiom społecznym. W ramach swoich możliwości pomaga także różnym osobom w zakresie prawnym. Poza tym walczy o poprawę wizerunku miasta Bytom, propaguje turystykę w województwie śląskim i w Polsce (m.in. jako współautor książki „Polska daj się zaskoczyć - trasy magiczne" 2013). Różnorodną problematyką zajmuję się jako dziennikarz, za co otrzymałem kilka nagród m.in. jestem laureatem konkursu: Najlepszy Dziennikarz Obywatelski 2012 (Interia360.pl) i nagrody czytelników Interii w głosowaniu sms-owym za najlepszy artykuł w roku 2012. Współpracuje z Domami Kultury i innymi podmiotami kulturalnymi, gdzie nieodpłatnie wygłasza prelekcje opowiadające o świecie i pokazuję slajdy.

Grzegorz Gawlik mówi o sobie: cały czas się rozwijam i nie zamierzam poprzestać.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search