Blog

Blog

Grzegorz Gawlik ambasadorem fundacji: Polish Working Dog Foundation

Logo Fundacji Polish Dog Foundation
Niezmiernie miło mi poinformować, iż Fundacja: Polish Working Dog Fundation, uczyniła mnie swoim ambasadorem. Dziękuję za zaufanie. Dołożę wszelkich starań, by godnie wypełniać tą funkcję.
Fundację założyli przedstawiciele Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR), Policji i Straży Pożarnej, którzy na co dzień pracują z psami ratowniczymi. Nietrudno się domyślić, że ich czworonożni przyjaciele są członkami rodzin, spędzają ze swoimi opiekunami niemalże każdą chwilę. Jest to wspaniałe połączenie miłości ludzi do zwierząt i zwierząt do ludzi. Profesjonalnie wyszkolone psy członków Fundacji uratowały już wiele osób.

Link do strony fundacji: TUTAJ

Informacje od " Polish Working Dog Foundation ":

Misja

Misją Fundacji jest w jak najszerszym stopniu wspieranie wszelkich inicjatyw, szkoleń, promocji psów pracujących w Polsce i za granicą. Łączenie oraz wymiana doświadczeń między szkoleniowcami, instruktorami i samymi przewodnikami psów pracujących z całej europy.

Opis

Polish Working Dog Foundation jest organizacją non-profit wspierającą wszelką działalność związaną z wykorzystaniem psów pracujących takich jak poszukiwawcze, ratownicze, tropiące, pasterskie, zaprzęgowe, specjalistyczne, asystujące i inne gdzie dzięki ich naturalnym możliwością mogą wpierać człowieka w jego działaniach.

Informacje ogólne

Im więcej graczy, tym lepiej. Tym ciekawsza staje się ta gra. Poznaj tych, którzy nam zaufali i zadecyduj, czy chcesz znaleźć się w tym doborowym gronie.

Fundacja na Rzecz Psów Pracujących ”Polish Working Dog Foundation” została założona 06 grudnia 2013 r . Wpis do krajowego rejestru sodowego uzyskaliśmy 04.02.2014r z siedzibą w Bielsku-Białej. Fundacja została stworzona przez grupę przyjaciół dla których praca z psami to życiowa pasja.

Statutowym celem Fundacji jest możliwość wykorzystania psów pracujących wszystkich specjalności w służbie człowiekowi poprzez ich dobór, wyszkolenie i wsparcie dla ich przewodników. Propagowanie wśród społeczeństwa możliwości jakie otrzymujemy od wyszkolonych psów zaczynając od ratownictwa poprzez agility, a kończąc na specjalistycznych możliwościach tych czworonożnych przyjaciół człowieka. Założeniem jest połączenie działań instytucji i organizacji w wymianie doświadczenia, celem podniesienia profesjonalizmu działań psów pracujących.

Wolontariusze Fundacji prowadzą prelekcje i pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych na temat psów pracujących w służbie człowieka oraz bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami. Działania te są prowadzone w ramach akcji społecznych wpsółorganizowanych z lokalnymi samorządami.

Naszą Fundację tworzą pasjonaci pracy z psami - osoby, które profesjonalnie zajmują się pracą użytkową psów, ratownicy , strażacy, policjanci, dogoterapeuci, pedagodzy, sportowcy i po prostu miłośnicy psów. Dzięki czemu możemy w profesjonalny sposób zajmować się prelekcjami z najmłodszymi.

Informacja ze strony Fundacji o mojej funkcji ambasadora:

Z najwyższą przyjemnością informujemy że Grzegorz Gawlik - podróżnik, dziennikarz, pisarz został Ambasadorem naszej Fundacji. Nietuzinkowa postać pełna charyzmy i pomysłów niestrudzony podróżnik i filmowiec.

"Ponad 30 szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie i w Atlasie Wysokim, na Borneo, setki niższych szczytów kilkadziesiąt wulkanów: aktywnych(około 20), drzemiących i nieaktywnych pustynie, tereny polarne, dżungle, morza i oceany, rafy koralowe, wodospady, kaniony, etc. Dziennikarz, współpraca m.in. z telewizją TVN24 (wywiady, rozmowy na żywo, komentarze), portalami:Interia.pl, Onet.pl, Interia360.pl, prasą: NPM, Globtroter, Poznaj Świat, Gazeta Wyborcza, prelegent przy różnych okazjach. Autor książki sensacyjno-przygodowej pt. Kamień Zagłady wydanej w listopadzie 2013 (ISBN: 978-83-7856-161-3), książki podróżnicze w przygotowaniu. Autor reportaży, felietonów, materiałów przewodnikowych, dzienników, relacji z wypraw i blogów, autor tekstów w dwóch pracach zbiorowych wydanych przez Agorę/Gazetę Wyborczą i Interię360, ponad milionodsłon napisanych artykułów. Członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search