Blog

Blog

I po festiwalu – II edycja Okna na Świat zakończona

Bytomskie Centrum Kultury przez ostatnie dni gościło prelegentów-podróżników z całej Polski, którzy opowiadali o swoich wyprawach z całego świata.  Nowoczesna sala widowiskowa codziennie gościła kilkuset pasjonatów podróży i przygód – z Górnego Śląska i całej Polski. A nawet ze Lwowa.  Jedni przyjechali, aby zapoznać się z bytomskim festiwalem podróżniczym, drudzy specjalnie na konkretne prezentacje albo dla konkretnych prelegentów, a jeszcze inni szukać pomysłów na zbliżające się wakacje.  

Dużo się działo, organizatorzy niewiele spali, ogarniając całą festiwalową machinę. Pięknie wszystkim dziękujemy! Teraz czas na podsumowania i przygotowywanie kolejnej edycji. Jeszcze lepszej. Bo zawsze może być lepiej.

Wielkie podziękowania dla SPONSORÓW, PATRONÓW MEDIALNYCH i WSZYSTKICH KTÓRZY Z NAMI WSPÓŁPRACOWALI !

Na zdjęciach:
1) Wieczorne rozmowy na korytarzach współorganizatora, czyli Bytomskiego Centrum Kultury. Na zdjęciu Kasia Piechowicz (opowiadała o Ghanie) i Hajer czyli Mieczysław Bieniek, który był już prawie wszędzie (tym razem przedstawił opowieść pt. „Hajer jedzie do Dalajlamy” i pokazał film „W drodze”).
2) Gdy wszyscy oglądali prelekcję, organizatorka Kasia Irzeńska, korzystając z chwili przerwy, wybrała się na degustację herbaty z bytomskiej herbaciarni.
3) Podczas festiwalu zbierane były pieniądze dla Fundacji Wspólnoty Burych Misiów. Istniała możliwość zakupu różnych fajnych drobiazgów (np. kubki, torby materiałowe, breloki). Mnie najbardziej przypadł do gustu długopis z otwieraczem do butelek ze smyczą.
4) W przerwach pomiędzy prezentacjami i występami artystycznymi był czas na kawę, muffinki, rozmowy, oglądanie wystawy fotograficznej w galerii „Baszta”, zakup książek i oglądanie najnowszych katalogów jednego ze sponsorów festiwalu - Jacka Wolfskina (z dołączonym bonem rabatowym).
5) Organizator Łukasz Waga i prelegentka Oktawia Kromer ustalają kwestie techniczne.
6) Wspaniały występ zespołu Saathi Dance.
7) Tłumy na korytarzach Bytomskiego Centrum Kultury.
8) Festiwal organizowali i prowadzili: Michał Tobor i Małgorzata Łozicka. Przygotowali się do tego bardzo rzetelnie – był scenariusz, dobór ubrań, próby.
9) Wręczanie nagród.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search