Blog

Blog

Już za kilka dni – Festiwal Podróżniczy OKNO NA ŚWIAT Bytom ZAPRASZAM !!!

Festiwal Podróżniczy Okno na Świat zbliża się wielkimi krokami (2-4 kwietnia). Rezerwujcie popołudnia i wieczory w najbliższą środę, czwartek i piątek. Od 16:00.

Miejsce akcji to Bytomskie Centrum Kultury. Prelekcje podróżnicze będą odbywać się w nowoczesnej sali na blisko 500 osób. W sąsiedniej galerii Baszta będzie można zobaczyć wystawę zdjęć podróżniczych - tak się złożyło, że moich :). Obok wejścia do Baszty czynna będzie kawiarnia – coś dla spragnionych i głodnych.

Będą konkursy z nagrodami i występy artystyczne. W któryś dzień festiwalu odbędzie się degustacja najlepszych herbat, niewykluczone, że w inny dzień zaistnieje możliwość zakupienia ekologicznych serów. Niektórzy podróżnicy przyjadą ze swoimi książkami, zapewne umożliwią ich nabycie. Ponadto, będzie można zapisać się na wycieczkę po Bytomiu, która nastąpi prawdopodobnie 5 albo 6 kwietnia (sobota albo niedziela). Szczegółowe informacje – podczas festiwalu.

Lista prelegentów jest niezwykle ciekawa – i to bynajmniej nie dlatego, że jestem jednym z nich :) (3 kwietnia, czwartek, 19:30) – przybędą podróżnicy z różnych zakątków Polski, aczkolwiek Górnośląska reprezentacja będzie silna. Najważniejsze, że dla wszystkich jest to pasja, dla niektórych już sposób na życie. Ich niezwykłe historie, z różnych zakątków świata, dostarczą okazji do śmiechu, refleksji, a może i do smutku – na widok ciężko pracujących dzieci albo obrzydzenia – przy zdjęciu zarodka kaczki, azjatyckiego przysmaku. Do tego niezliczone przygody, przeżycia, wrażenia. Z całą pewnością nuda nikomu nie grozi – będzie kogo posłuchać i co obejrzeć. A uzyskane informacje o ciekawych rejonach świata i o tym jak tanio można się po nim włóczyć, może przekonają kogoś do spełnienia własnego podróżniczego marzenia.

Impreza jest objęta Patronatem Prezydenta Miasta Bytomia.

Bytom w tym roku obchodzi 760-lecie nadania praw miejskich.  

Podczas festiwalu odbędzie się zbiórka charytatywna na Wspólnotę Burych Misiów. 

W kwietniowym wydaniu najstarszego polskiego magazynu podróżniczego Poznaj Świat, w dziale Geoskop, można przeczytać notkę o naszym bytomskim Festiwalu. Poznaj Świat jest jednym z jego patronów.

GORĄCO ZAPRASZAM W IMIENIU WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW FESTIWALU, SPONSORÓW I PATRONÓW MEDIALNYCH.

Poniżej plakat nieoficjalny (internetowy) i plakat oficjalny – wiszący w różnych miejscach Górnego Śląska.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search