Blog

Blog

Wystawa fotograficzna i prelekcje – Grzegorz Gawlik – Katowice, Gryfino

Plakat promocyjny autorstwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

Samotnie przez góry i lodowce - wystawa i prelekcja - 18 luty 2015, godzina 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Filia nr 14, ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia.

65 państw, 6 kontynentów, ponad 30 szczytów 4-, 5-, 6- i 7-tysięcznych m.in. w Himalajach, Andach, Pamirze, Kaukazie, w Atlasie Wysokim i na Borneo, setki niższych szczytów. 41 wulkanów: aktywnych (26), drzemiących i nieaktywnych (projekt "100 WULKANÓW" realizowany od 2006 roku). Wędrówki po 100 lodowcach jak nie więcej, oprócz w wymienionych rejonach górskich, m.in. na Uralu, w Sajanach Wschodnich, w Górach Skandynawskich i na Islandii. Nie brakowało przygód – śmiesznych, ale też zagrażających życiu. Ponadto wszystkie wyprawy zorganizowałem samodzielnie, w oparciu o szczegółowe i intensywne plany. Bo plan wyprawy to jak rozkaz w wojsku – musi być wykonany.

Podróżniczym opowieściom będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna z kilku moich wypraw, pod tytułem: Przez góry czterech kontynentów. Będzie ją można oglądać w dniach 17 luty – 17 marzec. Tutaj należą się podziękowania Bytomskiemu Centrum Kultury, które udostępniło część zdjęć, z zeszłorocznej wystawy w galerii „Baszta”.  

Śledźcie informacje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach (www.mbp.katowice.pl), gdyż w kolejnych miesiącach, pojawię się w kolejnych filiach, z zupełnie innymi prelekcjami.  Serdecznie zapraszam!

100 WULKANÓW - Chile, Indonezja, Islandia – FESTIWAL WŁÓCZYKIJ - 20 luty 2015, godzina 21:00, Gryfino (niedaleko Szczecina), Piekarnia, ul. (naprzeciwko Gryfińskiego Domu Kultury położonego przy ul. Szczecińskiej 17). Link: Grzegorz Gawlik na Włóczykiju.

Projekt „100 WULKANÓW” wkroczył w 10-ty rok realizacji. Zdobyłem dotąd 41 wulkanów (41% projektu) w tym 26 aktywnych (52%) oraz 54 inne miejsca wulkaniczne (m.in. gejzery, pola geotermalne i lawowe, mniej istotne wulkany). Najniższy wulkan miał około 200m n.p.m., najwyższy przekroczył 6000m n.p.m. Materiału jest na 100 prelekcji, ale na Festiwal Włóczykij wybrałem trzy kraje, trzy kontynenty i skrajnie różne wulkany. Położone w lasach tropikalnych, na pustyniach i te zlodowacone. Nie zabraknie ciekawostek i przygód jakie mnie spotkały. Serdecznie zapraszam!

Oprócz niezliczonej liczby miłośników podróży, którzy zjawią się na festiwalu, ponad 100 polskich podróżników opowie o swoich wyczynach. Każdy znajdzie coś dla siebie, będę góry, morza, lasy tropikalne, kultura, zabytki, potrawy świata i wiele więcej. Zresztą sami poczytajcie:

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij odbędzie się w terminie od 19 lutego do 1 marca 2015 r. 

Tradycyjnie przez 11 dni do Gryfina przybędzie około 120 gości, którzy opowiadać będą o swoich przygodach i relacjach w miejscach z rozległych zakątków naszego globu. Oprócz głównego trzonu programu odbędzie się jak zawsze wiele innych wydarzeń, takich jak: degustacje potraw, pokazy filmów świata, wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km oraz Bal Włóczykija.

Na festiwalu zagra blisko 10 grup muzycznych m.in.: Cezik, Trzy Dni Później, Król, 3Moonboys, Limboski. Festiwal będzie zaglądał także do innych miejscowości i regionów: Nowego Warpna, Międzyzdrojów i okolic, Szczecina, parku krajobrazowego wyspy Uznam (Niemcy) dokąd wyjadą z Gryfina wycieczki krajoznawcze.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Republika Międzyodrza oraz Gryfiński Dom Kultury.

 


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2019 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search