Blog

Blog

DUBAJ - ośrodek narciarski w Mall of the Emirates i ekskluzywne centrum handlowe Madinat Jumeirah

Ośrodek narciarski w Dubaju - SKI DUBAI.

Za tymi anglojęzycznymi i arabskimi nazwami kryją się: ogromne centrum handlowe - Emirates z ośrodkiem narciarskim pod dachem (Ski Dubai) oraz luksusowy ośrodek wypoczynkowy połączony z centrum handlowym utrzymanym w stylu souku (suku).

Mall of the Emirates

Po Dubai Mall, jest to najchętniej odwiedzany obiekt handlowo-rozrywkowy w Dubaju. Potężne centrum, z setkami sklepów, restauracji, kompleks kinowy, sala widowiskowa, centrum rozrywkowe z klasycznymi atrakcjami jak kręgielnia czy bilard oraz z najnowszymi grami video oraz symulatorami. Luksusowe hotele również są. Można spędzić tam tydzień, w ogóle nie wychodząc z klimatyzowanych budynków. Chyba, że ktoś będzie chciał pograć na pobliskim polu golfowym, wtedy nie obejdzie się bez wyjścia na zewnątrz. Lecz nie z tego słynie centrum handlowe Emirates.

Ski Dubai

Jego wizytówką jest ośrodek narciarski ze snow parkiem (Ski Dubai), w którym tor saneczkowy, jaskinia czy ściana wspinaczkowa oraz pingwiny. Wysokość budowli, w której kryje się stok narciarski wynosi 85 metrów, długość tras 400m o różnym stopniu nachylenia, jest kolejka krzesełkowa. W dzień utrzymywana jest temperatura ok. minus 1 stopnia Celsjusza, w nocy minus 6 stopni, co pozwala na produkowanie śniegu. A to wszystko na pustyni, w jednym z najgorętszych miejsc na Ziemi. Ośrodek uchodzi za największy na świecie tego typu obiekt pod dachem. Jednorazowo może korzystać z niego 1500 osób.

Miałem ochotę pojeździć na nartach, lecz tłumy ludzi i gigantyczne kolejki wybiły mi to z głowy. Cały sprzęt, łącznie z kombinezonami, można wypożyczyć na miejscu. Wynająć instruktora również.

Centrum Emirates ze Ski Dubai położone jest obok linii czerwonej metra, około 3km od słynnego nadmorskiego hotelu Burj Al Arab Jumeirah i 14km od Burdż Chalifa.

Madinat Jumeirah

Jego najważniejszym elementem jest luksusowy ośrodek wypoczynkowy, ale nie brakuje tutaj eleganckich sklepów i ekskluzywnych restauracji. Wokół - kanały, palmy, deptaki, prywatna plaża i sąsiedztwo hotelu Burj Al Arab. Architekturę utrzymano w stylu krajów arabskich. Część handlowa nawiązuje do lokalnych targowisk z wąskimi uliczkami (suków).

Zgodnie z dubajską tradycją, obok takich obiektów musi być pokaźny rozrywkowy obiekt. W tym miejscu rolę tą pełni Wild Wadi Water Park. Są tu efektowne zjeżdżalnie, baseny. Sztuczna fala, maszyny do surfowania.

Na zdjęciach wspomniane obiekty.


Znajdź mnie

Reklama

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search