Blog

Blog

SPOKEY w HIMALAJACH

Annapurna Base Camp 4140m, Himalaje, Nepal.
W Nepalu dwa trekkingi mają miano najpopularniejszych - do bazy pod Everestem i wokół Annapurny. A przecież w tym kraju możliwości trekkingowych jest całe mnóstwo i niekoniecznie dwa wymienione przed chwilą są najciekawsze. Ale z pewnością są zadeptywane przez ogromną liczbę turystów.

Dlatego podczas ostatniej wizyty w Nepalu wędrowałem mniej popularnymi trasami. Jako ambasadora marki Spokey, tam mnie jeszcze nie było. Wpierw, prześliczny trekking do bazy pod południową ścianą Annapurny (Annapurna BC 4130-4140m). Z wejściem na punkt widokowy Poon Hill (3210m). Trasa nie jest długa ani trudna, do tego nawet w bazie śpi się pod dachem a nie w namiocie. Kwitnące rododendrony (wiosną), Południowy Lodowiec Annapurny, termalne źródła w Jhinu Danda, a przede wszystkim widok na liczne himalajskie szczyty, na przykład: Annapurna I, Dhaulagiri I, Dhaulagiri II, Annapurna South, Tukuche, Machhapuchhare, Ganggapurna, Annapurna III, Roc Noir, Hiun Chuli, Bharha Chuli.

Drugi trekking był znacznie bardziej wymagający. Trasa wokół Manaslu (Manaslu Circuit) jest dla dobrych piechurów, którym niestraszna wysokość ponad 5000m. Do tego można robić fajne skoki w bok np. do bazy pod Manaslu, nawet tej wysuniętej, na 4860m. Po drodze jest piękne lodowcowe jezioro Birendra 3630m i srogi lodowiec Manaslu. Można się udać na przełęcz za którą rozpoczyna się Tybet, jak Lajing 5045m. Są piękne widokowo osady turystyczne Dharmashala i Bimtang oraz etnicznie tybetańskie wioski z licznymi buddyjskimi świątyniami. W końcu jest przełęcz Larke osiągająca 5150m wysokości i widoki na Manaslu I, Nadi Chuli, Himal Chuli, a nawet na Annapurna Himal. Liczne wiszące mosty i lodowcowe rzeki jak Budhi Gandaki Nadi, również są.

Oto porcja zdjęć z obu trekkingów:


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search