Blog

Blog

KOLOSY 2014 – prezentacja Grzegorza Gawlika, Gdynia Arena ZAPRASZAM !!!

Gdynia Arena (źródło: Wikipedia - Kolosy 2010)

KOLOSY 2014 (16-ta edycja, 7-9 marzec, Gdynia) WSTĘP WOLNY

Zapraszam na swoją prezentację podczas KOLOSÓW 2014.

Kapituła Kolosów wyróżniła mnie nominacją do nagrody – Kolosów. Dziękuję. Oto szczegóły:

Sobota, 8 marca 2014 r.

DUŻA SALA, DZIEŃ GÓR, PODRÓŻY, WODY I WYCZYNU 

13.25 – 16.15 BLOK VI

Grzegorz Gawlik

Wulkany Azji, czyli skąd się wziął rok bez lata

Według harmonogramu moja prezentacja rozpocznie się około 14:35. Poprzedzać mnie będzie Kamila Kielar, która opowiadać będzie m.in. o Kamczatce a po mnie wystąpi Sebastian Greszta z opowieścią – Kajakiem po Ha Long.

Opowiem o kilku wulkanach z dwudziestu, które zdobyłem na ostatniej wyprawie po Azji i Australii. Pokażę też krótki film.

Festiwalowa notka o prezentacji:

Grzegorz Gawlik jeździ po świecie od kilkunastu lat. Szczególnie upodobał sobie wulkany - najlepiej czynne. Takie, do których podejście wymaga założenia maski przeciwgazowej, erupcja może zdarzyć się w każdej chwili, brak na nie jakichkolwiek ścieżek i trzeba się trochę powspinać. Głównym celem jego ostatniej, ponad trzymiesięcznej samotnej wyprawy do Azji i Australii, była eksploracja aktywnych wulkanów Indonezji oraz Filipin. Udało mu się dotrzeć na kilkanaście z nich i poznać niezwykłe, związane z nimi historie. W Gdyni opowie m.in. o erupcji wulkanu Tambora na wyspie Sumbawa, której siła była tak wielka (być może najpotężniejsza w dziejach ludzkości), że wywołała gwałtowne anomalie klimatyczne na całej planecie, zwłaszcza w Ameryce Północnej i w Europie. To właśnie z powodu indonezyjskiego wulkanu rok 1816 przeszedł do historii jako „Rok bez lata”.

 O ostatniej wyprawie (2013) można poczytać u mnie na BLOGU i w zakładce ARTYKUŁY, obejrzeć w zakładce: FILMY.

Duża sala czyli główna sala w hali Gdynia Arena, organizator imprezy pisze tak: „Cztery tysiące miejsc siedzących, największa sala kinowa w Polsce, najważniejsze wyprawy roku 2013.” Adres: Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 8

KOLOSY - Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największa tego typu impreza w Polsce, a może i w Europie. Jest to pierwsza i zarazem najstarsza nagroda w Polsce za dokonania podróżnicze i eksploracyjne.

Kapituła Kolosów – stałe gremium – stanowią: Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Leszek Cichy, Janusz Janowski, Maciej Kuczyński, Krzysztof Wielicki.

 Organizator: Agencja Mart i miasto Gdynia.

Zapraszam do Gdyni

Pozdrawiam

Grzegorz Gawlik


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search