Blog

Blog

HIMAL SPORT (Scarpa, Grivel, Julbo) – partnerem sprzętowym WYPRAWY ISLANDIA 2014.

himalsport blogNiezwykle miło mi poinformować, że partnerem sprzętowym najbliższej mojej wyprawy została firma HIMAL SPORT Jolanta Wielicka, wyłączny dystrybutor w Polsce marek:Scarpa, Grivel i Julbo. Firma HIMAL SPORT Jolanta Wielicka z siedzibą w Tychach, na polskim rynku działa od wielu lat, co gwarantuje wysoką jakość obsługi i ofertę obejmującą tylko sprawdzone marki.

Nie odkryję Ameryki, gdy napiszę, że mam jedno życie i jedno zdrowie, że palce nie odrastają po najpoważniejszych odmrożeniach, a w razie uszkodzenia wzroku, ciężko przywrócić sprawność oczu. Dlatego dobór sprzętu na swoje wyprawy traktuję poważnie. Realizowane są w bardzo trudnych regionach – geograficznie i klimatycznie, często o charakterze wyczynu i ekstremalnym. Zaufanie do sprzętu i pewność, że jest wyśmienitej jakości, to niebagatelna sprawa. Podczas wielu lat organizacji i realizacji projektów wyprawowych używałem sprzętu stu kilkudziesięciu firm i nie mam żadnych wątpliwości, że marki Scarpa, Grivel oraz Julbo należą do najlepszych na świecie. Specjalizują się w konkretnym, wąskim asortymencie. Ich sprzęt można zobaczyć w najmniej przyjaznych miejscach na Ziemi, używany przez pasjonatów sportów ekstremalnych. Co nie zmienia faktu, że część produkcji przeznaczona jest również do użytku w codziennych warunkach i nie traci przy tym na jakości.

scarpa blogS.C.A.R.P.A. (SCARPA)

Scarpa czyli po włosku but, to firma o blisko 80-letnim rodowodzie. Jest jednym z liderów w produkcji obuwia górskiego. Jako jedna z nielicznych posiada modele, które można bezpiecznie używać na najwyższych górach świata i w rejonach arktycznych. Produkuje buty do wspinaczki skalnej, górskiej, lodowej, skitourów, trekkingu, hikingu. Do wszelakiej działalności górskiej. Wśród asortymentu znajdziemy ponadto buty, świetnie nadające się do wędrówek po mieście czy parku. Jak przystało na włoskie buty, są bardzo wygodne, modne i wyprodukowane z najlepszych materiałów, przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Produkcja odbywa się we Włoszech w oparciu o najwyższe normy (także w zakresie ochrony środowiska naturalnego), co roku wprowadzane są innowacje.

Grivel blogGRIVEL

Ta włoska firma powstała w 1818 roku u stóp Mont Blanc, powoli zbliża się do obchodów 200-lecia istnienia. Uważana jest za jedną z najlepszych światowych marek zajmujących się sprzętem alpinistycznym. Najbardziej znana jest z produkcji raków wspinaczkowych i czekanów, ale produkuje także bardzo dobre karabinki, ekspresy, śruby lodowe, haki skalne, przyrządy wspinaczkowe, kaski, kije, sprzęt do ratownictwa lawinowego, różne drobne akcesoria oraz torby i plecaki. Te ostatnie są głównie przeznaczone do wspinaczki i charakteryzują się pojemnością od około 15 do około 55 litrów. Znajdziemy jednak wśród nich wyśmienite plecaki na kilkudniowe trekkingi czy do miejskich wędrówek. Bardzo wysoka jakość wykonania, najlepsze materiały – gwarantują, że sprzęt będzie służył przez lata.

julbo blogJULBO

To dobrze prosperująca francuska firma. Jej historia sięga 1888 roku. Słynie z najwyższej jakości, modnych wzrów i dużego nacisku na innowacyjność. Produkuje wyśmienite okulary wysokogórskie (lodowcowe), dla żeglarstwa, narciarzy, kolarzy czy biegaczy. Ponadto najlepsi projektanci i szeroki asortyment gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie. W okularach przeciwsłonecznych Julbo można świetnie wyglądać nie tylko w górach, ale także w mieście czy na plaży. Mając pewność, że nasze oczy są profesjonalnie zabezpieczone przed słonecznym promieniowaniem.  


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search