Blog

Blog

II Festiwal Podróżniczy w Sosnowcu – Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytet Śląski

Z ostatniej chwili (25.04, 15:30):

Kilka minut po 15:00 otrzymałem informację od organizatorów, że pojawiły się niespodziewane problemy z salą i drugi dzień Festiwalu się nie odbędzie. Właśnie wyjeżdżałem do Sosnowca, gdy mnie powiadomiono, że mam nie przyjeżdżać. Szkoda. Zaistniała sytuacja jest ode mnie niezależna.  Nie mniej, to co nie udało się dzisiaj, może uda się w innym terminie? 

A to pierwotny wpis:

Festiwal w Sosnowcu 400pxTrudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na festiwal podróżniczy niż uniwersytecki Wydział Nauk o Ziemi. Gdzie pełno badaczy, podróżników czy miłośników geologii, geografii albo klimatologii. To są mi bardzo bliskie dziedziny, zwłaszcza geologia. Moje pokoje uginają się od minerałów przywiezionych z różnych zakątków świata, jest ich około 250 odmian i około 1500 okazów (przykłady poniżej). Moja prelekcja z ostatniego pobytu w Azji i Australii poruszy wiele zagadnień jakimi zajmuje się kadra naukowa i studenci na WNoZ, aczkolwiek w festiwalowej czyli lekko rozrywkowej wersji. Zapraszam we wszystkie dni festiwalu na wszystkich podróżniczków którzy wystąpią.

HARMONOGRAM FESTIWALU

23.04. (środa)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GEOGRAFA

11:15 - ANDRZEJ MARKLOWSKI - "Autostopem dla Patryka"

24.04. (czwartek)

15:00 - MAŁGORZATA ŁOZICKA - "Pho Bo, smażony wąż z trawą cytrynową i zielone lody o smaku ryżu, czyli jak w ciągłym poszukiwaniu klimatyzacji przemierzyłam Wietnam"

17:00 - FUNDACJA "ULICA"

25.04. (piątek)

15:00 - JOACHIM PRZEBIERAŁA

17:00 - GRZEGORZ GAWLIK - "„Mężczyzna na krańcu świata – Azja i Australia”

W trakcie trwania Festiwalu istnieje możliwość kupna książek Małgorzaty Łozickiej i Grzegorza Gawlika, a także rozlosowane zostaną nagrody! 
 

Więcej informacji: TUTAJ a także TUTAJ.

Adres:

Wydział Nauk o Ziemi
41-200 Sosnowiec
ul. Będzińska 60

Na zdjęciach fragment mojej kolekcji minerałów:


Wydarzenia

Znajdź mnie

Reklama

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search