Blog

Blog

Prezentacje podróżnicze Gdynia, Bielsko-Biała, Warszawa, Katowice i nie tylko

Plakaty promujące imprezy przygotowane przez organizatorów

13-go marca w piątek, Gdynia, KOLOSY – 17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - kolosy.pl (13-15 marca). Temat: WULKANY ISLANDII. Wyprawa została zorganizowana w ramach PROJEKTU 100 WULKANÓW w 2014r. Gdynia Arena, Duża Sala, ul. K. Górskiego 8, około 14:05-14:35 (BLOK II), WSTĘP WOLNY. Opis: Ponad 5000 kilometrów po wulkaniczno-lodowej wyspie - wzdłuż i w poprzek, samochód 4x4. Deszcz, śnieg, wiatr, mróz. 16 zdobytych wulkanów i kilkadziesiąt innych miejsc wulkanicznych. Jeśli ktoś marzy o podróży na Księżyc, to informuję wszem i wobec, Księżyc jest na Islandii. 

19 marzec, Piekary Śląskie, czwartek, 19:00, Klub Piekarnik, ul. Wyszyńskiego 49, WSTĘP WOLNY. Temat: Podróż do wnętrza Ziemi – PROJEKT 100 WULKANÓW. O czym opowiem (przy piwku :) ).  Jak zostałem atrakcją wioski pod wulkanem Tambora. Czemu tysiące zachodnich turystów wchodzi na wulkan Rinjani. Po co była mi maska na wulkanie Anak Krakatau. I jakie ślicznotki mieszkają pod wulkanem Bulusan. Do tego udowodnię, że Księżyc jest na Ziemi oraz, że utopić samochód na Islandii to wcale nie taka trudna sprawa. Na deser opowiem jakie świństwa jadam na wyprawach i czym się przemieszczam po krańcach świata. Dygresja. Cieszy mnie bardzo, że będę miał okazję po raz pierwszy poopowiadać o swoich podróżach w Piekarach Śląskich, w mieście w którym się urodziłem i w którym często bywam. A to wszystko zasługa Michała Pieca, który wymyślił cykl spotkań podróżniczych i podjął się organizacji. To niełatwe i pracochłonne zadanie, dlatego mam nadzieję, że mieszkańcy Piekar przybywając licznie na prezentacje podróżnicze (czekam na prezentację Michała) udowodnią, iż warto było podjąć ten trud. Ja w każdym razie Michałowi dziękuję za tą nową inicjatywę i za zaproszenie.   

20 marzec, Bielsko Biała-Wapienica, piątek, 18:00, Dom Kultury w Wapienicy, ul. Cieszyńska 398, WSTĘP WOLNY. Temat: Islandia – tam, gdzie diabeł mówi dobranoc (PROJEKT 100 WULKANÓW). Opis. Blisko cztery tygodnie w podróży, ponad 5000 kilometrów po wulkaniczno-lodowej wyspie - wzdłuż i w poprzek, samochód 4x4. Deszcz, śnieg, wiatr, mróz i wybuch wulkanu. Bliskie spotkania z fokami, maskonurami i jednym wielorybem. Miejsce słynnej erupcji Eyjafjallajokull z 2010 roku, pustynie wulkaniczne i lodowce, gejzery, pola geotermalne oraz termalne kąpieliska. Lodowe laguny, wulkany (w liczbie 15), pola lawowe, jaskinie wulkaniczne, także niezliczone wodospady. A na dokładkę fiordy, islandzkie jedzenie i islandzkie wełniane swetry. Jak było na Islandii? Co udało się zdobyć i zobaczyć? Jakie mnie spotkały przygody i przeszkody? O Tym opowiem w DK w Wapienicy, ciesząc się z kolejnego zaproszenia i wizyty w tym miejscu. Każdy to był wie, że atmosfera jest rodzinna, a wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajduje się: mdk.beskidy.pl, visitbielsko.pl.

[AKTUALIZACJA]24 marzec, Warszawa, wtorek, 15:20 - 17:00 w ramach Dnia Podróżnika w Szkole Głównej Handlowej. Opowiem kilka historii z PROJEKTU 100 WULKANÓW, który wszedł w rok dziesiąty realizacji. Adres: Szkoła Główna Handlowa,  Budynek G (główny) – al. Niepodległości 162, aula VII. Więcej informacji: Dni Podróżnika.

26 marzec, Czeladź, czwartek, 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 2, ul. Nowopogońska 227e, WSTĘP WOLNY. Temat: Ameryka Południowa – od Patagonii do Amazonii. Opis. Poopowiadam o tym jak łowiłem piranie stojąc po pas w rzece, w której pływały – Amazonia. Kulturze żucia koki przez Indian – Boliwia, Peru, Machu Picchu również będzie. Nie zabraknie pustyń, wulkanów, lodowców i zlodowaconych szczytów. Wysokości od 0 m n.p.m. do ponad 6000m n.p.m. Najwspanialszych wodospadów świata – Iguazu. Off roadu po południowoamerykańskich wertepach. Największego salaru świata – Uyuni. Do tego niezwykłe miasta La Paz i Iquitos czy opowieść jak ugryzł mnie pingwin, a drugi na mój widok zrobił kupę.

●28 marzec, Środa Wielkopolska, sobota, 16:45 – 17:20, II Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika (27-28 marzec), Ośrodek Kultury, ul. 20 Października 30, WSTĘP WOLNY. Temat: 65 państw na 6 kontynentach - australijskie krokodyle i malezyjskie orangutany. Opis. W zasadzie tytuł prezentacji mówi wszystko. Oprócz zwierzątek wspomnę o górze Kinabalu, pokażę jak dziewczyny stawiały namiot (piękne widoki). Opowiem jak smakują krokodyle i w jak dziwnych miejscach można je spotkać oraz ile trzeba wydać na torebkę z ich skóry (panowie szykujcie grubą kasę). Przemycę też parę ciekawostek. Więcej informacji: imprezypodroznicze.pl.

Już było albo trwają

4 marca, 17:00 (środa) Borneo i Australia – na krańcu świata, Biblioteka Miejska w Katowicach Filia nr 16, ul. Wajdy 21, Katowice-BoguciceWystawę fotografii podróżniczej przedstawiającą różne tropikalne zakątki świata można oglądać do 4 kwietnia, jej tytuł: Z plecakiem przez świat. WSTĘP WOLNY.  

Ale nic straconego, 16 kwietnia (czwartek) na godzinę 17:00 zapraszam do Biblioteki Miejskiej w Katowicach, filii nr 32 w Katowicach Ligocie, ul. Grzyśki 19A. Temat: PERU – Sierra-Costa-Selva czyli Góry-Wybrzeże-Dżungla (WSTĘP WOLNY). Odpowiem na pytanie czy warto wybrać się do Machu Picchu? Opowiem o piramidach Kultury Lima, co porabiają dzisiejsi Indianie oraz jak uratowałem życie przewodnikowi podczas spotkania z żararaką lancetowatą. Pokażę największe wysokogórskie jezioro świata Titicaca, zabytkową Limę i niezwykłe miasto Iquitos z bardzo cennym zabytkiem Eifella (tak, tego od Wieży Eifella). Nie zabraknie Amazonii i tego co spotkałem w tropikach, co łowiłem, co jadłem. Odpowiem ponadto na pytanie czy kąpiel z piraniami, wężami wodnymi i kajmanami jest bezpieczna?

Do 17 marca można oglądać wystawę fotografii podróżniczej: Przez góry czterech kontynentów. Zdjęcia przedstawiają góry wysokie, w tym Himalaje, oraz lodowce.  Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Filia nr 14, ul. Piastów 20, Os. Tysiąclecia. WSTĘP WOLNY.

W RAZIE JAKICHKOLWIEK ZMIAN BĘDĘ AKTUALIZOWAŁ WPIS, TAK WIĘC ZAGLĄDAJCIE, SPRAWDZAJCIE. 


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2022 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search