Blog

Blog

Grzegorz Gawlik dla TVP, TVN, TVN24, Polsatu, Polskiego Radia, Gliwice prelekcja, zakamarki Warszawy

O wulkanach i nie tylko w mediach.

Tak się złożyło, że ledwo wróciłem z wulkanów, zaczęły wybuchać na większą skalę, w tym jeden z przeze mnie dopiero co odwiedzonych – gwatemalski Fuego. Dlatego gościłem w Wiadomościach TVP1 i TVP.INFO oraz w Wydarzeniach POLSATU. Były też materiały dla TVN24 i TVN24 Biznes i Świat oraz Faktów TVN. Mimo że wulkany są fascynujące na co dzień, media interesują się nimi zwykle gdy dzieje się coś groźnego. Ponadto, o wulkanach przygotowałem materiał dla TVP Katowice, a Magazyn NPM – Nad Poziom Morza zrobił ze mną duży wywiad o niebezpiecznej pasji zdobywania wulkanów (czerwcowe wydanie). Nie zabrakło radiowych opowieści na antenie TRÓJKI POLSKIEGO RADIA, o Kostaryce i Kazbeku.

Wszechstronność podróżnicza, działalność w branży turystycznej i prawniczej, skutkowały że oprócz wulkanów, część moich rozmów dotyczyła gór wysokich, pozyskiwania energii z zasobów naturalnych czy zmian przepisów prawnych w przedmiocie turystyki.

Z innych medialnych ciekawostek wspomnę artykuł o Projekcie 100 Wulkanów dla TTG Wiadomości Gospodarcze - Magazyn Samorządu Gospodarczego wydawanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą.

Geologią i kolekcjonowaniem minerałów interesuję się od lat najmłodszych, w związku z tym dla Expressu Ilustrowanego – Gazety Targowej napisałem artykuł o skamieniałym lesie Gingko – na potrzeby 52. Wystawy i Giełdy Minerałów i Wyrobów Jubilerskich w Łodzi, która odbyła się w Hali Expo.

Niektóre materiały filmowe z ostatniej wyprawy trafiły ponadto do jednej z telewizyjnych firm producenckich w Wielkiej Brytanii.

Prelekcja podróżnicza w Gliwicach

Między wyjazdami odwiedziłem Miejską Bibliotekę w Gliwicach opowiadając o 13 latach PROJEKTU 100 WULKANÓW, w tym o niewiele wcześniej zakończonej wyprawie na wulkany Ameryki Centralnej. Będąc na południu Polski, przy okazji odwiedziłem bliskie mi Podbeskidzie.

Warszawski Spacer.

Gdy mam wolną chwilę eksploruję Warszawę, różne jej zakamarki. Tym razem padło na Port Czerniakowski, Wisłę pomiędzy Grubą Kaśką a Mostem Łazienkowskim. Jak również na tereny zielone na Solcu i Muzeum Narodowe przy Alejach Jerozolimskich.

Na zdjęciach: na początku te związane z mediami i z prelekcją w Gliwicach. Później rzeka Soła na Podbeskidziu z ogniskiem i pysznymi ciastami (brownie, jogurtowe, tiramisu, beza z bitą śmietaną i truskawką). W końcu Warszawa z Portem Czerniakowskim, Wisłą, Grubą Kaśką (ujęcie wody) i Muzeum Wojska Polskiego. Na końcu Plac Trzech Krzyży, Sejm i „Okrąglak” w budowie.


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

Brak wydarzeń

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2024 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search