Blog

Blog

Nocny Bieg Dwóch Szczytów w Wiśle – 2 edycja

Zanim konkrety, kilka zdań wprowadzenia. Każda impreza jest tak dobra, jak ludzie którzy ją organizują. A Bieg Dwóch Szczytów organizują pasjonaci. Pierwsze skrzypce grają ratownicy GOPR (Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego) – opiekunowie psów ratowniczych oraz osoby związane z fundacją: Polish Working Dog Foundation (Fundacja na Rzecz Psów Ratujących).  Są to ludzie, którzy robią mnóstwo rzeczy, a mimo to chce im się robić jeszcze więcej. Sam pomysł biegu jest bardzo oryginalny. Wieczorne biegi na dystansach równych najwyższych gór Polski i Ziemi.

Rok temu pierwsza edycja była jeszcze nieśmiała, ale całkiem udana. Druga zapowiada się jeszcze lepiej. Projekt biegu intensywnie się rozwija i rośnie w oczach. Co to będzie za kilka lat, aż „strach” pomyśleć. Główna postać projektu, Piotr Nowak, zadba o to, by dużo się działo.

Miłośników biegania zachęcać pewnie nie muszę, ale pozostałym napiszę, że dla najlepszych są przewidziane nagrody, będą koszulki, medale i ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Oto informacje od organizatorów, których szukajcie także na: facebooku

Nocny "Bieg Dwóch Szczytów". Start 29 stycznia i 5 lutego.

Po raz drugi u źródeł królowej polskich rzek, w Wiśle, odbędzie się Bieg Dwóch Szczytów. Po raz drugi do pokonania będą dystanse odpowiadające największym szczytom - polskim Rysom i himalajskiemu Mont Everestowi, uczestnicy biegu wesprą tym samym Fundację na Rzecz Psów Pracujących.

Mało kto wie, że wyszkolenie psa ratownika to w sumie ok. 80 tys. zł. Fundacja na Rzecz Psów Pracujących opiekuje się nie tylko czworonogami pracującymi w GOPR, ale także psami przewodnikami, obronnymi, jak i asystentującymi. Psy co roku przechodzą specjalistyczne szkolenia, zdają egzaminy, potrzebują specjalistycznego sprzętu. Pieniądze pozyskane z cegiełki startowej wesprą finansowo fundację opiekującą się tymi niezwykłymi psiakami.

Po raz pierwszy biegom towarzyszyć będzie tzw. cegiełka startowa. Pieniądze trafią na konto Fundacji na Rzecz Psów Pracujących a biegacze otrzymają m.in. pakiet startowy, ciepły posiłek, medal. Dzięki wsparciu sponsorów dołożymy wszelkich starań, by zwycięzcy kategorii sport otrzymali ciekawe i satysfakcjonujące biegaczy nagrody. Cały czas dopracowujemy program, staramy się, by był on atrakcyjny zarówno dla biegaczy jak i kibiców.

Bieg Dwóch Szczytów będzie miał dwie edycje i wystartuje w centrum Wisły w czasie ferii zimowych – 29 stycznia i 5 lutego. Dystans pierwszego biegu odpowiada wysokości najwyższego szczytu Polski – Rysów, na dystansie 2499 metrów, drugi nawiązuje do największej góry świata – Mount Everest – 8848 metrów.

Rejestrować się można do 22 stycznia 2015 r. W ramach tzw. „cegiełki wpisowej” w kategorii sport uczestnicy otrzymają m.in. pamiątkową koszulkę, numer startowy, medal, ciepły posiłek. Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody.  Uczestnicy kategorii open otrzymają pamiątkowy medal.

Start i meta:
Plac B. Hoffa w Wiśle

Terminy i godziny:
29.01.2015 start o godz. 19:00
05.02.2015 start o godz. 20:00

Biuro zawodów:
Hol Domu Zdrojowego, Pl.B.Hoffa 3 (rynek)
29 stycznia czynne od godz. 17 do 18:30
5 lutego czynne od godz. 17 do 19:30

Limit uczestników:
250

Wpisowe:
15-50 zł

Piotr Nowak zapewnia, że atrakcji zarówno dla uczestników jak i kibiców nie zabraknie!

SERDECZNIE WSZYSTKIM POLECAM I ZAPRASZAM!!!

Grzegorz Gawlik


Znajdź mnie

Reklama

Wydarzenia

nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2019 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search