Testy i Porady

Testy i Porady

Plecaki SPOKEY - NA WSZYSTKIE OKAZJE

Plecaki Spokey Adventure - Kaytek, Moonwalker, Taurus

Plecak SPOKEY KAYTEK 20 litrów

Prawie się z nim nie rozstaję. Bez względu czy wędruję po mieście czy wpadam na jeden dzień w góry albo w jakieś leśne ostoje. 20 litrów to tak w sam raz. Również do pracy i szkoły.

Żeby nie zanudzać, krótko i na temat: wygodne gąbkowe plecy z wentylacją, wygodne szelki z regulacją i regulowanym pasem piersiowym, który przyda się w górach czy przy większym obciążeniu. Główna komora dzielona i zamykana podwójnym zamkiem z wygodnymi sznurkami z pętelką na końcówkach. Dzielenie polega na tym, że plecak posiada kieszeń w dolnej części, z osobnym dwustronnym zamkiem, która może pełnić funkcję samoistną. Ale po jej rozpięciu, uzyskuje się pełną przestrzeń.

W komorze znajduje się kilka większych i mniejszych kieszeni, w tym jedna na zamek z delikatną wyściółką. Jest też mała kieszeń na zewnątrz Kaytka zapinana również na zamek, a po bokach elastyczne kieszonki na drobiazgi i troki na zatrzaski. Ponadto wyjście na słuchawki i uchwyt do noszenia. Niewielkie rozmiary - 30 x 17 x 46 cm, i waga - 580-600g.

Materiał jest gruby i wytrzymały, co przydaje się podczas niewielkiego deszczu, ale w razie czego plecak szybko wyschnie dzięki zastosowanym materiałom (wodoodporny Diamond Ripstop (Poliester 300D).

Choćbym chciał, to nie ma się do czego przyczepić.

Nawet esteci będą zadowoleni, bo Kaytka starannie zaprojektowano, świetnie się prezentuje, ciekawa kolorystyka, nawet w jednym rogu namalowano górskie poziomice.

Jedna rada, przed praniem warto wyciągnąć dwa niewielkie metalowe elementy stelaża, których zadaniem jest stabilizacja pleców plecaka. A gdyby ktoś potrzebował ciut większego, to Kaytek ma brata - Voytka o 5 litrów większego.

SPOKEY MOONWALKER 38 litrów

W sam raz na kilkudniową wycieczkę albo na jednodniową z większą ilością rzeczy. Nie straszne mu upały, bo posiada specjalny system wentylacji na plecach, ani deszcz, bo ma wbudowany pokrowiec przeciwdeszczowy. Dzięki wygodnym profilowanym szelkom, nawet mocno obciążony nie stwarza kłopotów, są ponadto: pas biodrowy (z kieszonkami) i piersiowy. Wszystko regulowane. Główna komora posiada wąską kieszeń na przykład na książkę. Co ciekawe, zamek do komory można rozpiąć aż do dołu plecaka.

Na zewnątrz są dwie mniejsze kieszenie. Jedna na zamek, w czaszy plecaka, a druga w tylniej zewnętrznej części, mocowana paskami z zatrzaskami na bokach. Możemy jej użyć na różne sposoby. Jeśli zapakujemy plecak maksymalnie, zmieści sie do niej co najwyżej coś do czytania, ale jeśli zostawimy luz, to upchamy dużą butelkę wody, śniadanie czy kurtkę, mając bardzo łatwy i szybki dostęp do tych rzeczy.

Wspominany system nośny z wentylacją, to metalowy wygięty stelaż z siatką, która oddziela nasze plecy od plecaka. Co bardzo się przydaje podczas dużego wysiłku i w upały.

Z drobniejszych kwestii: jest odblask, wyjście na wodę (camelbag), spore elastyczne kieszenie po bokach plus troki, uchwyt do noszenia. Także podwójne zamki ze sznurkami, więc wygodnie się otwiera i zamyka plecak.

I jak zawsze w przypadku marki Spokey zadbano o atrakcyjny wygląd.

Parametry: materiał: wodoodporny Nylon 200D, Poliester 210D, waga: 1,1 kg,
wymiary: 61 x 38 x 21 cm

Moonwalker ma krewnego, 40 litrowy model Hiking.

SPOKEKY TAURUS 65 litrów

Duży plecak na dłuższe eskapady, a dzięki długiemu kołnierzowi wychodzącemu z głównej komory, można go nawet trochę powiększyć. Wygodny i prosty, oczywiście regulowany, system nośny z pasami - piersiowym i biodrowym(z kieszonkami). Jakże by inaczej, regulowanymi. Plecy są wyprofilowane, z wypukłymi gąbkami, dzięki czemu jest wentylacja i wygodnie się go nosi. Nawet przy dużym obciążeniu.

 

Pokrowiec przeciwdeszczowy chroni przed deszczem i oszczędza pieniądze. Nie musimy go dokupywać. Do plecaka mamy dostęp od góry i od dołu, zamki (SBS) są dwustronne z wygodnymi pętelkami na końcu (plastikowe uchwyty). Na zewnętrznej stronie plecaka jest spora kieszeń na zamek, a kolejna w regulowanej czaszy, w tym siatkowa od wewnętrznej strony. Co istotne, gdy zapakujemy plecak do pełna, wykorzystując także kołnierz, to dla większej stabilności podczas noszenia, jest pasek z klamrą, który poprowadzimy przez górną jego część (nad czaszą). Zaś w komorze jest wąska kieszeń i możemy ją podzielić na dwie części (oddzielić od siebie).

Jest gwizdek ratunkowy, odblask, wyjście na słuchawki i camelbag, uchwyt. Po bokach duże kieszenie siatkowe i troki, można włożyć bidon czy dużą butelkę z wodą. Dzięki licznym trokom dopniemy na zewnątrz na przykład kijki, karimatę, śpiwór albo namiot. Co jeszcze zwiększa funkcjonalność. A ponadto Taurus jest ładny, z atrakcyjną kolorystyką.

Zazwyczaj w kwestii wagi plecaka, producent podaje, że waży mniej niż w rzeczywistości. W przypadku posiadanego egzemplarza Taurusa jego waga to 1830g, gdy producent podaje 2,3kg.

Wymiary: 32 x 29 x 73(83) cm, System nośny: OPT! VENT +, materiał wodoodporny  nylon 420D.

Jeśli komuś Taurus jest za duży, Spokey posiada model Passage - 45-litrowy. I z aktualnych modeli on obecnie jest największy, ale jeśli dobrze się poszuka, Taurus nie jest nieosiągalny.

Warto zaglądać na spokey.pl, bo regularnie powstają nowe modele, inne są udoskonalane. A sama linia Adventure, to znacznie więcej niż tylko plecaki.

Wszystkie trzy opisane plecaki testowałem na różnych wyjazdach. Dłuższych i krótszych. W Polsce i za granicą. Może nie powinienem się chwalić, ale czasami dosyć brutalnie je traktowałem. Na testy czekają kolejne modele, którymi wkrótce się zajmę.

Próbka zdjęć poniżej.


nationalgeographic-box.jpg
redbull-225x150.jpg
tokfm-box.jpg
tvn24bis-225x150.jpg

Reklama

Image
Klauzula informacyjna RODO © 2020 Grzegorz Gawlik. All Rights Reserved.Projekt NRG Studio
stopka_plecak.png

Search